Natalia Dyjas-Szatkowska

Czujne oko kamery odstraszy wandali w Zielonej Górze? [GALERIA]

Kamery miejskiego monitoringu mają się pojawić również na zielonogórskim deptaku. Czy skutecznie powstrzymają wandali? Fot. Mariusz Kapała Kamery miejskiego monitoringu mają się pojawić również na zielonogórskim deptaku. Czy skutecznie powstrzymają wandali?
Natalia Dyjas-Szatkowska

Jeszcze w tym roku w centrum miasta ma pojawić się system monitoringu, który może być szansą na... czystszą Zieloną Górę

- Dom Towarowy Centrum pewnie nie byłby tak popisany, gdyby w mieście działał monitoring z prawdziwego zdarzenia - zauważyła zielonogórzanka, pani Monika, przy okazji akcji Pogromców bazgrołów. W grudniu zdecydowali się oni wyczyścić budynek w centrum miasta z nielegalnego graffiti.

O potrzebie stworzenia systemu kamer mówi się w Zielonej Górze od lat. Teraz wreszcie staje się to faktem. Władze zabezpieczyły niecałe 4 mln zł w budżecie miasta na ten rok na stworzenie systemu ochrony wizyjnej Zielonej Góry.

Gdzie pojawią się pierwsze kamery? Kiedy możemy spodziewać się nowoczesnego systemu monitorowania miasta?

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Natalia Dyjas-Szatkowska

Dzień dobry! Nazywam się Natalia Dyjas-Szatkowska i jestem rodowitą zielonogórzanką. Pracuję w "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. I choć z wykształcenia jestem filologiem polskim i teatrologiem, to swoją pracę zawodową związałam właśnie z mediami. 


W obszarze moich działań znajdują się:  • problemy i sprawy Zielonej Góry,

 • kwestie, które poruszają mieszkańców powiatu zielonogórskiego.


Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańcówsprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. Lubię spotkania z ludźmi i to właśnie nasi Czytelnicy są dla mnie wielką inspiracją. To oni podpowiadają, czym warto się zająć, co ich boli, denerwuje, ale i cieszy. 


Zawsze lubiłam rozmawiać z ludźmi. Jako osoba, która pracowała z nimi podczas organizacji różnych wydarzeń kulturalnych i festiwali, zrozumiałam, że to właśnie człowiek i jego historia są dla mnie najważniejsze. To więc chyba nie przypadek, że zaczęłam pracę w dziennikarstwie... 


W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki (kryminałom mówię nie, ale mocno kibicuję nowej, polskiej prozie) i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. Chętnie dzielę się urodą regionu na łamach "Gazety Lubuskiej" i portalu "Nasze Miasto". Nie boję się też pokazywać, co jeszcze mogłoby się tutaj zmienić. I to właśnie przynosi mi największą satysfakcję w pracy. Gdy uda się choć trochę ulepszyć otaczającą nas rzeczywistość. 


Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.


Kontakt do mnie: natalia.dyjas@polskapress.pl


Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.