Czy będą kolejne murale w Nowej Soli? Urząd miejski ogłosił konkurs w trzech językach, żeby zainteresować europejskich artystów

Czytaj dalej
Fot. Prace przygotowane na wystawę urzędu miejskiego
Eliza Gniewek-Juszczak

Czy będą kolejne murale w Nowej Soli? Urząd miejski ogłosił konkurs w trzech językach, żeby zainteresować europejskich artystów

Eliza Gniewek-Juszczak

„Twój Czas - Nasza Przestrzeń” to europejski konkurs, do którego miasto zaprasza artystów i pasjonatów sztuki ulicznej. Chodzi o mural na jednej z kamienic w centrum.

„Jeżeli chcesz zaistnieć w naszej przestrzeni miejskiej, jako autor i wykonawca kolejnego muralu, z którym mieszkańcy mają ochotę się zaprzyjaźnić, odpowiedz na nasze zaproszenie” - czytamy w informacji urzędu miejskiego promującej nowy konkurs.

Organizatorzy, czyli wydział integracji europejskiej i promocji w urzędzie podkreślają, że Nowa Sól jest otwarta na nowe, artystyczne i unikatowe wyzwanie, a przestrzeń ok. 600 m kwadratowych zabytkowej ściany kamienicy w centrum miasta daje ogromne możliwości.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.