Czy burmistrz był pijany za kierownicą?

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Renata Hryniewicz

Czy burmistrz był pijany za kierownicą?

Renata Hryniewicz

Spowodowanie kolizji po pijanemu zarzucają burmistrzowi Rzepina Sławomirowi Dudzisowi mieszkańcy, którzy napisali „list do redakcji”. Ten odpowiada: - To intryga!

Autorzy listu, który otrzymała nasza redakcja, twierdzą, że burmistrz Sławomir Dudzis jechał pijany, spowodował kolizję, a później próbował to zatuszować. W rozmowie z dziennikarką „GL” burmistrz Sławomir Dudziś przyznaje jedynie, że „doszło do kolizji”. Kategorycznie zaprzecza, żeby był w jej trakcie pijany. Stanowczo odrzuca też zarzut, że miałby cokolwiek próbować „zamieść pod dywan”. Co więcej, uważa, że list jest intrygą jego politycznych przeciwników.

Z listu: Jechał zygzakiem

W liście czytamy: „Wszystko wydarzyło się w sobotę 4 marca 2017 r. w godzinach tuż przed 12.00. Dwóch braci Mateusz i Wojciech jechało samochodem przez Drzeńsk. Zauważyli przed sobą dziwnie jadący samochód. Chcieli go wyprzedzić, ale jechał od lewej do prawej strony. W pewnym momencie się zatrzymał, więc wykorzystali okazję i chcieli go wyprzedzić. Wtedy bez użycia kierunkowskazów samochód skręcił w lewo w stronę posesji. Chłopcy uderzyli w bok auta. Po chwili z samochodu wysiadł burmistrz Rzepina Sławomir Dudzis, ledwo stał na nogach” - podkreślmy: tak piszą autorzy listu.

I dalej czytamy w nim: „Burmistrz zna rodzinę i obiecał załatwić wszystko z rodzicami chłopaków, mówił o pokryciu kosztów naprawy auta. Chłopcy zgodzili się i pojechali do domu. Gdy rodzice usłyszeli o akcji, ich ojciec natychmiast zadzwonił do Dudzisa. Ten odebrał, ale nie można było zrozumieć jego bełkotu. Ojciec pojechał do Drzeńska. Wyszedł syn burmistrza i powiedział, że ojciec jest w terenie”.

Więcej przeczytasz w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

Renata Hryniewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.