Czy gorzowskie szkoły będzie stać na pomysły ministerstwa? Dyrektorzy: na pewno nie!

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Czy gorzowskie szkoły będzie stać na pomysły ministerstwa? Dyrektorzy: na pewno nie!

Tomasz Rusek

Ministerstwo edukacji jeszcze w tym roku szkolnym chciałoby wprowadzić poważne zmiany w funkcjonowaniu szkół. - Świetnie. Tylko kto za to zapłaci? - pytają wprost dyrektorzy placówek.

W planach resortu czytamy o: szafce dla każdego ucznia, obowiązkowym kursie pierwszej pomocy dla każdego nauczyciela, jest też pomysł wprowadzenia 40-minutowej przerwy na obiad czy takim ułożeniu planu lekcji, by „zajęcia wymagające intensywnego wysiłku umysłowego uczniów” były najpóźniej na szóstej godzinie zajęć w danym dniu.

Jerzy Koziura kieruje SP 20 na Górczynie. To druga największa szkoła w mieście. Zbudowana została dla 800 dzieci, ale chodzi do niej 1.300 uczniów. Szafek jest około 400. Szykowane rozporządzenie mówi o tym, że szkoła będzie musiała zapewnić szafkę każdemu uczniowi. - Jestem za. Naprawdę. Staram się o kolejne szafki od lat. Tylko zawsze jest coś ważniejszego. Nie będzie nas więc stać na realizację tego pomysłu, bo miasto mi powie, że nie ma dodatkowych pieniędzy.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.