Czy jest szansa na współpracę koalicji radnych z burmistrzem?

Czytaj dalej
Fot. Liliana Hachani
Liliana Hachani

Czy jest szansa na współpracę koalicji radnych z burmistrzem?

Liliana Hachani

We wtorek, 17 maja, kluby radnych Perspektywa i Niezależni podpisały w starostwie deklarację współpracy na rzecz miasta Żagań.

- Chcemy zmobilizować burmistrza do pozyskiwania środków pozabudżetowych. Miasta nie stać na finansowanie z miejskiej kasy wszystkich planowanych inwestycji. Trzeba szukać innych rozwiązań, stawiać na współprac - mówi Piotr Łoś, żagański radny i przewodniczący klubu radnych Perspektywa. Żagań pod względem pozyskiwania środków z programów UE wyraźnie odstaje od innych lubuskich miast.

Zmiana tego stanu to jeden z priorytetowych założeń klubowiczów. Perspektywa i Niezależni chcą działać na rzecz miasta, współpracować ze wszystkimi organami, zaistnieć ponad podziałami politycznymi. - Zebraliśmy się tu dzisiaj mimo różniących nas opinii i poglądów, bo połączył nas wspólny cel. Jesteśmy gotowi do ciężkiej pracy na rzecz miasta i jego mieszkańców, to nasz obowiązek - zapewnia Sebastian Kulesza, radny miejski i przewodniczący Niezależnych.

Zamysł popiera starosta żagański. - Współpraca przynosi efekty. Nie możemy działać jednostkowo. Pozyskiwanie finansów to ciężka, mozolna praca, ale od tego jesteśmy, aby ją wykonywać - podkreśla Henryk Janowicz. O dużej potrzebie współpracy mówił też wójt gminy wiejskiej Żagań, Tomasz Niesłuchowski.

Sebastian Kulesza (radny), Mateusz Błaszczak( Perspektywa) oraz radny Piotr Łoś, podpisują umowę o współpracy.
Liliana Hachani Sebastian Kulesza (radny), Mateusz Błaszczak( Perspektywa) oraz radny Piotr Łoś, podpisują umowę o współpracy.

Zrzeszonych w klubach jest na chwilę obecną sześciu radnych. Do Perspektywy należą Piotr Łoś, Dariusz Jadach i Radosław Kwiecień. Niezależni to Sebastian Kulesza, Henryk Sienkiewicz i Zbigniew Janek. Jednak aby mieć wpływ na podejmowanie uchwał przez radę miasta to jeszcze trochę za mało. Klubowicze są jednak przekonani , że sytuacja wkrótce się zmieni i w niedługim czasie dołączą do nich kolejni radni.

Autor: Liliana Hachani

Liliana Hachani

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.