Cezary Siciński

Czy Krzysztof Koziołek dostanie Piłę?

Sześciolatki bardzo chętnie uczestniczyły we wczorajszej akcji. Po południu, w okolicach Estakady, pojedyńczo i samodzielnie (przy asyście policji) przechodziły Sześciolatki bardzo chętnie uczestniczyły we wczorajszej akcji. Po południu, w okolicach Estakady, pojedyńczo i samodzielnie (przy asyście policji) przechodziły przez jezdnię.
Cezary Siciński

Powieść ,,Furia rodzi się w Sławie” nowosolanina Krzysztofa Koziołka znalazła się w ścisłym finale konkursu Kryminalna Piła 2015.

38 powieści o tematyce kryminalnej, których akcja dzieje się w mieście, zgłosili wydawcy do konkursu Kryminalna Piła 2015. Do ścisłego finału jury nominowało siedem tytułów. Jest wśród nich powieść tworzącego w Nowej Soli Krzysztofa Koziołka „Furia rodzi się w Sławie”, wydana przez nowosolską oficynę Manufaktura Tekstów.

Wypada przypomnieć, że ta powieść znalazła się wśród pięciu najlepszych książek autorów z naszego regionu, którzy ubiegali się o Lubuski Wawrzyn Literacki za 2015 r. Akcja „Furii” dzieje się w Sławie i okolicy pod koniec drugiej wojny światowej. W sławskim pałacu naziści prowadzili pewien eksperyment, na trop którego wpadł polski wywiad. Jednym z negatywnych bohaterów powieści jest szef SS Heinrich Himmler.

K. Koziołek, absolwent politologii na Uniwersytecie Zielonogórskim, jest autorem ośmiu powieści i zbioru opowiadań. W 2010 roku był zgłoszony do nominacji do Paszportu „Polityki”, jednej z najważniejszych nagród literackich w Polsce.

Sześciolatki bardzo chętnie uczestniczyły we wczorajszej akcji. Po południu, w okolicach Estakady, pojedyńczo i samodzielnie (przy asyście policji) przechodziły
Jakub Nowak Sześciolatki bardzo chętnie uczestniczyły we wczorajszej akcji. Po południu, w okolicach Estakady, pojedyńczo i samodzielnie (przy asyście policji) przechodziły przez jezdnię.
Cezary Siciński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.