Czy książkę na osiedle Europejskie dowiezie bibliobus?

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Czy książkę na osiedle Europejskie dowiezie bibliobus?

Jarosław Miłkowski

Remont filii bibliotek czy wprowadzenie bibliobusów - takie pomysły na wzrost czytelnictwa ma Sławomir Szenwald, nowy dyrektor biblioteki wojewódzkiej.

- Moim marzeniem jest, aby czytelnik czuł się w bibliotece – tu trochę przesadzę – jak w nowoczesnej księgarni. Że też będzie miał dostęp do nowości, że będzie mógł usiąść w wygodnym fotelu, także w fotelu ze słuchawkami, by słuchać audiobooków – mówił nam wczoraj Sławomir Szenwald. Od kilku dni jest już nowym dyrektorem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej (poprzedni szef Edward Jaworski przeszedł na emeryturę). Właśnie dzieli się swoimi pomysłami na bibliotekę.

Ile książek kupują biblioteki?

Co biblioteka planuje na Nocny Szlak Kulturalny?

Czym ma być Herbertiada?

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.