Czy Mała Miss i Mały Mister znów będą z Krosna?

Czytaj dalej
Fot. Archiwum rodzinne
Łukasz Koleśnik

Czy Mała Miss i Mały Mister znów będą z Krosna?

Łukasz Koleśnik

Karnawał trwa, tak jak u nas konkurs na Małą Miss i Małego Mistera Karnawału. Kto zdobędzie koronę? Wszystko zależy od Czytelników.

Dzieci kochają karnawał, bo na balu przebierańców mogą być kim tylko zechcą. Czyli najpiękniejszą księżniczką, najsilniejszym superbohaterem, najmilszym zwierzakiem. Pomysłów naszym maluchom na pewno nie brakuje! Są one naprawdę różnorodne.
Dlatego zorganizowaliśmy plebiscyt na Małą Miss Karnawału i Małego Mistera Karnawału.

W naszej zabawie udział biorą dzieci z terenu województwa lubuskiego w wieku do 10 lat. Oczywiście muszą być w przebraniach karnawałowych. Zgłoszenia zakończyły się 5 lutego, więc pozostało tylko głosowanie na dzieci. Aby to zrobić, należy wysłać SMS z odpowiednim prefiksem (na przykład mister.100) pod numer 72355. Zwycięzców nagrodzimy koroną i pamiątkowym dyplomem.

W ubiegłorocznej edycji naszej zabawy wzięło udział ponad 80 chłopców i dziewczynek z województwa lubuskie-go. Co ciekawe, to właśnie maluchy z naszego regionu został wtedy najbardziej docenione przez Czytelników.

Pierwsze miejsce wśród dziewczynek zajęła Lena Trzyna z Krosna Odrzańskiego przebrana za przesympatycznego kotka, a w kategorii chłopców wygrał - Jakub Kowal, również mieszkaniec Krosna Odrzańskiego w niezwykłym stroju pirata.
Powiat krośnieński ma również przedstawicieli w tegorocznej edycji Małej Miss i Małego Mistera Karnawału. Wśród dziewczynek znalazła się Laura Łabuć (miss.5 na nr 72355) z Krosna Odrzańskiego, która uczęszcza do przedszkola nr. 1 im. Przyjaciół Stumilowego Lasu. Dziewczynka jest przebrana w krakowski strój ludowy.

Wśród chłopców jest to siedmioletni Mateusz Ceglarek (mister.16 na numer 72355) z Gubina. Młody mężczyzna nie przebrał się za superbohatera z komiksów i filmów. Wcielił się w polskiego żołnierza. To po prostu musi się spodobać.
Głosowanie trwa do końca karnawału, czyli do 9 lutego, do godz. 11.59.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.