Czy na Trasie Północnej będzie bezpieczniej?

Czytaj dalej
Czesław Wachnik

Czy na Trasie Północnej będzie bezpieczniej?

Czesław Wachnik

Prezydent proponuje budowę pasa włączenia, który poprawiłby bezpieczeństwo na trasie. Ale wojewoda nie wyraża na to zgody.

Marcin Jagielski mieszka nieopodal ronda Batorego, stąd często musi go pokonywać. - Obecne rozwiązanie jest wręcz niebezpieczne. Kierujący jadąc ulicą Batorego i skręcając w Trasę Północną, tak naprawdę nie widzi tych wyjeżdżających z ronda - tłumaczy pan Marcin. - Dlatego pas włączenia, z którego można byłoby wjechać na trasę, byłby wręcz błogosławieństwem. Sam się dziwię, dlaczego dopiero teraz o tym pomyślano.

Pan Witek też często przejeżdża przez ronda Batorego. - Dziś dla wjeżdżających prawoskrętem na trasę nie ma żadnego pasa. A widoczność jest fatalna, trzeba się mocno odwrócić, by widzieć pojazdy jadące od strony ronda - mówi. - Niektórzy dla bezpieczeństwa, i ja też często tak robię, nie korzystają z prawoskrętu, tylko wjeżdżają na rondo i skręcają w prawo. Wtedy prawoskręt jest zbędny. A nie byłby gdyby wydłużono go o pas włączenia, z którego auta, o ile byłoby bezpiecznie, mogłyby zjeżdżać na trasę.

Czytaj więcej 25 maja w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej" oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Przeczytaj też: Przypadki UFO w Lubuskiem i Polsce. Gdzie je widziano? [ZDJĘCIA]

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.