Czy niepełnosprawni z Bydgoszczy dostaną 500 zł?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski/Archiwum
Paweł Kaniak

Czy niepełnosprawni z Bydgoszczy dostaną 500 zł?

Paweł Kaniak

Rodzice niepełnosprawnych z Bydgoszczy chcą dla swoich podopiecznych 500 zł dodatku opiekuńczego. Walczą też o zmianę systemu transportu.

Przypomnijmy: na początku tego roku część niepełnosprawnych mieszkańców Bydgoszczy oraz ich opiekunowie wyrażali niepokój z powodu likwidacji transportu osób niepełnosprawnych realizowanego przez Centrum Integracji Społecznej. Ta instytucja przez 10 lat woziła niepełnosprawnych na zlecenie Urzędu Miasta Bydgoszczy. Od 1 stycznia 2018 r. transport osób uczących się - do miejsca nauki - podlega Wydziałowi Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy, jest koordynowany przez ZS nr 19, a realizacją zajmuje się Agencja TON Alina Ofczyńska w Bydgoszczy.

Przejazdami w celach leczniczych administruje Biuro ds. Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta - pacjentów wozi NZOZ PRO-MED z Golubia-Dobrzynia. Oprócz tego Zespół Domów Pomocy Społecznej i Ośrodków Wsparcia w Bydgoszczy przewozi uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy i Ośrodków Wsparcia do placówek wchodzących w strukturę ZDPSIOW.

Z dalszej części artykułu dowiesz się:

 • na co narzekają rodzice osób niepełnosprawnych
 • co zmieni się w kwestii transportu osób niepełnosprawnych
Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Kaniak

Moją przygodę z dziennikarstwem zacząłem na stażu w „Trybunie Śląskiej" w Katowicach, później pisałem dla miesięcznika „Gospodarka Śląska”. Od 2010 roku pracuję w Bydgoszczy – po krótkiej przygodzie z magazynem sportowym „Sport Plus” rozpocząłem pracę w redakcji „Expressu Bydgoskiego”. Początkowo w dziale dodatków lokalnych, później w redakcji online, a obecnie jestem dziennikarzem działu miejskiego w Bydgoszczy. Piszę o codziennym życiu miasta, podejmuję interwencje związane z problemami mieszkańców zajmuję się m.in. tematami społecznymi, politycznymi, edukacyjnymi, miejskimi inwestycjami, obserwując wydarzenia w kraju opisuję je lokalnie – po bydgosku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.