Czy nietoperze zatrzymają inwestycję za 44 mln zł?

Czytaj dalej
Fot. Rafał Makuch
Jarosław Miłkowski

Czy nietoperze zatrzymają inwestycję za 44 mln zł?

Jarosław Miłkowski

Obrońcy drzew z ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie będą sprawdzać, czy w lipach śpią nietoperze.

– W mieście lata dużo nietoperzy. Bardzo możliwe, że hibernują, czyli śpią teraz w drzewach, które mają zostać ścięte. Chcemy sprawdzić, czy rzeczywiście tam są – mówi Aleksandra Majewska z Wieprzyc. Wraz z grupą mieszkańców od jesieni broni 255 drzew, które mają zostać wycięte przed rozpoczęciem remontu ul. Kostrzyńskiej. Prace drogowe na tej najgorszej ulicy w mieście mają kosztować 44 mln zł i rozpocząć się latem. Wycinka drzew zaplanowana jest już na połowę lutego. Majewska poprosiła urzędników, by wstrzymali się z wycinaniem.

– Wycince będą podlegały wszystkie drzewa bez dziupli. Te, w których mogą znajdować się nietoperze, będą poddane obserwacji – mówi Ewa Sadowska--Cieślak, rzeczniczka urzędu miasta.

Okazuje się, że wycinka drzew budzi emocje w wielu miastach naszego regionu. Wszystko przez nowe przepisy. Są nawet radni, którzy chcą bronić drzew przed mieszkańcami. Piszemy o tym we wtorek, 7 lutego, w “Gazecie Lubuskiej” i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.