Eliza Gniewek-Juszczak

Czy Nowa Sól będzie nadal piękniała? Jest kilkanaście wspólnot mieszkaniowych, które chciałyby w tym roku wyremontować swoje kamienice

Odnowiona kamienica przy ul. Wyspiańskiego 9 w Nowej Soli Fot. Arch. Urząd Miejski w Nowej Soli Odnowiona kamienica przy ul. Wyspiańskiego 9 w Nowej Soli
Eliza Gniewek-Juszczak

Zakończył się nabór do dziesiątej edycji miejskiego programu wspierania remontów zabytkowych kamienic w Nowej Soli.

Od dziesięciu lat wspólnoty mieszkaniowe składają do urzędu miejskiego wnioski o dotację do odnowy zabytkowych budynków. Również w tym roku o wsparcie mogły ubiegać się wspólnoty, które spełniły warunki umożliwiające otrzymanie pieniędzy. Przede wszystkim budynek musi być zabytkiem. Poza tym planowane prace mogą obejmować zabezpieczenie kamienicy, odnowienie lub uzupełnienie tynków. Przy opracowaniu projektu robót trzeba też uwzględnić charakterystyczną dla budynku kolorystykę.

CZYTAJ DALEJ:

  • Jakie warunki trzeba było spełnić, aby postarać się o dofinansowanie? Na których ulicach planowane są remonty kamienic?
Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.