Czy przy Szprotawskiej będzie plac zabaw?

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

Czy przy Szprotawskiej będzie plac zabaw?

Małgorzata Trzcionkowska

Mieszkaniec ulicy Szprotawskiej w Żaganiu napisał petycję do burmistrza, z prośbą o rozważenie budowy placu zabaw między blokami nr 12 i 14.

- W ciągu budynków przy ul. Szprotawskiej mieszka ok. 500 rodzin - wylicza Czytelnik. - Wiele z nich ma małe dzieci. Miejsce między blokami 12/12A, a 14/14A byłoby idealne.

- Ja to bym nie miała nic przeciwko temu - zaznacza Elżbieta Zubczyńska. - Co prawda nie mam już dzieci w takim wieku, ale mam wnuki i chciałabym, żeby miały się gdzie bawić, pod okiem rodziców i innych dorosłych. A tutaj dobrze widać z okien, czy balkonów cały teren. Jednak są osoby, którym to przeszkadza. Szczególnie tym starszym. Nie wiem, czy udałoby się przeforsować dobry pomysł na plac zabaw.

Czesław Znamierowski jest również mieszkańcem bloku przy ul. Szprotawskiej. - Ja też uważam, że miejsce dla dzieci jest potrzebne - zaznacza. - Ale nie wiem, czy się uda. Tutaj kiedyś już był plac zabaw. Były huśtawki i inne urządzenia. Starszym ludziom przeszkadzały, bo było głośno na podwórku. W końcu zostały wycięte, bo i tak były stare i zardzewiałe.
- Mieliśmy furtkę do parku - wspomina pani Elżbieta. - Ale też komuś przeszkadzała i została zlikwidowana. Teraz z psem muszę chodzić dookoła. Trudno się dogadać z ludźmi, bo jednemu przeszkadza, drugiemu nie.

500 tysięcy zł będzie można rozdysponować w ramach budżetu obywatelskiego

Plac zabaw z całą pewnością nie powstanie w tym roku. - Inicjatywa powstania placu zabaw w tej części miasta jest cenna i potrzebna - odpowiada w imieniu burmistrza Roman Ciszewski, naczelnik wydziału gospodarowania miejskimi nieruchomościami. - Doskonale wpisuje się w zadania realizowane w ramach budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Naczelnik przypomina również, że teren tuż przy parku jest pod nadzorem Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. - Co prawda w parku jest plac zabaw, ale oddalony od naszych bloków - stwierdza jeden z rodziców. -Ja będę głosował za inicjatywą.

Budżet obywatelski

- Na najbliższą sesję Rady Miasta zostanie przedłożony projekt uchwały w sprawie Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok - informuje Kinga Komar z magistratu. - Wówczas zostanie ustalona pula środków.

Sesja odbędzie się 23 czerwca. W poprzednich latach pula wynosiła 500 tys. zł. W ub. roku wprowadzono nowe zasady, według których jeden z przyjętych projektów nie mógł pochłonąć więcej niż połowę całej, ustalonej kwoty. Na wybrane zadania mogą głosować wszyscy mieszkańcy miasta.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.