Czy radny Woś uchybił godności zawodu nauczyciela?

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Grzegorz Kozakiewicz

Czy radny Woś uchybił godności zawodu nauczyciela?

Grzegorz Kozakiewicz

Wulgaryzmami na prywatnym profilu w mediach społecznościowych zajęła się komisja dyscyplinarna działająca przy wojewodzie.

Bartłomiej Woś, nauczyciel wuefu i zarazem radny miejski, nie przyznał się do zarzutów stawianych mu przez starostwo i dyrekcję Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych. Wczoraj (20.04) doszło do posiedzenia komisji dyscyplinarnej dla nauczycieli. Oskarżony pedagog składał wyjaśnienia przez blisko dwie godziny. Równie długo zeznawał dyrektor zespołu, Zbigniew Stebelski. Komisja bada, czy wpisy B. Wosia na facebooku nie narażają na szwank godności zawodu nauczyciela. Wśród nich znalazły się wulgarne memy, rysunki satyryczne dotyczące Kościoła i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a nawet odcinki serialu „Ucho Prezesa”.

Teraz żagańskiemu nauczycielowi grożą konsekwencje: nagana, czasowy, a nawet całkowity zakaz wykonywania zawodu.
- Pedagog tak naprawdę nigdy nie jest osobą prywatną, tym bardziej, jeśli wsród znajomych na swoim profilu ma również uczniów - mówił nam dwa tygodnie temu dyr. Stebelski. - Dla młodzieży powinien być wzorcem do naśladowania...A jak się to ma do propagowania picia alkoholu? - pytał szef placówki nawiązując do mema z hasłem: „Tak się zastanawiam, czy naje... się dzisiaj, czy jutro napić?”

- Powiat ma inne problemy, które wymagają pilnego rozwiązania. Robienie afer medialnych w błahej sprawie niczemu nie służy - komentuje Tomasz Kwarciński, radny powiatowy, sam wyjątkowo aktywny w sieci. To właśnie on na ostatniej sesji pytał o naciski, jakie w tej sprawie miało na szkołę wywierać starostwo. Wszystko rzekomo przez zaangażowanie Wosia w działalność związków zawodowych. Odpowiedzi nie dostał.

- Beata Nowosielska, dyrektor departamentu w Ministerstwie Środowiska chciała powitać Donalda Tuska „kajdankami i szubienicą”. Ministerstwo informuje, że jej poglądy, jak i sposób ich wyrażania, nie są stanowiskiem ministerstwa. Tyle w sprawie prywatnych wypowiedzi urzędników państwowych.. Czekamy na rozstrzygnięcie w sprawie prywatnych wypowiedzi Bartka - napisała na facebooku Wanda Winczaruk, przewodnicząca żagańskiej rady miasta.

Grzegorz Kozakiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.