Eliza Gniewek-Juszczak

Czy spełnią się marzenia mieszkańców Nowej Soli, Kolska, Otynia, Bytomia, Kożuchowa?

W 2018 roku ruszą prace związane z budową Krytej Pływalni Solan, która ma być gotowa za dwa lata. To marzenie wielu mieszkańców. Kiedyś nawet odbywały Fot. Wizualizacja Urząd Miejski Nowa Sól W 2018 roku ruszą prace związane z budową Krytej Pływalni Solan, która ma być gotowa za dwa lata. To marzenie wielu mieszkańców. Kiedyś nawet odbywały się zbiórki pieniędzy na ten cel
Eliza Gniewek-Juszczak

W Nowej Soli budżet miasta jest w tym roku rekordowy. Jest ponad 70 milionów na inwestycje. W gminach powiatu nowosolskiego pieniądze pójdą m.in. na budowę kanalizacji, szkół, dróg i parków rekreacyjnych.

Rekordowy pod względem inwestycji będzie rok w Nowej Soli. W budżecie miasta radni zapisali ok. 73 mln zł, co stanowi blisko 35 procent wszystkich wydatków. – Pniemy się w rozwoju. Bijemy kolejne rekordy. Jeszcze tylko troszkę i będziemy naprawdę prawdziwie europejskim, przyjaznym dla mieszkańców miastem – komentuje prezydent Wadim Tyszkiewicz.

- Najważniejsze są inwestycje drogowe, to bolączka mieszkańców wszystkich miejscowości - podkreśla burmistrz Barbara Wróblewska

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.