Olga Klamecka

Czy tak powinna wyglądać obwodnica?

Wątpliwej jakości sztuka, która „zdobi” wiadukt na Starym Żabnie Fot. Olga Klamecka Wątpliwej jakości sztuka, która „zdobi” wiadukt na Starym Żabnie
Olga Klamecka

Nieudolne graffiti czy półmetrowe chwasty - taki widok od dawna drażni mieszkańców Starego Żabna w Nowej Soli, którzy poprosili nas o pomoc.

Oddany niedawno do użytku wiadukt, element południowej obwodnicy Nowej Soli, element drogi wojewódzkiej nr 315, a właściwie jego ściany, stały się wymarzonym miejscem dla wandali, którzy postanowili go „upiększyć”. - Napisy, wulgarne groźby, brzydkie malunki udające dzieła sztuki - to wszystko jest paskudne i, co najgorsze, wciąż tego przybywa! - zaalarmowali nas mieszkańcy Starego Żabna.

Sprawdziliśmy to i rzeczywiście - ściany wiaduktu od ul. Poprzecznej zmieniły się nie do poznania. Chuligani używali farb aby oszpecić ściany podporowe. Widać na nich dziwne podpisy zrobione lejącą się farbą, nieudolne graffiti, „zabawne” malunki, a nawet... wulgarne groźby pod adresem mieszkańców Starego Żabna. Oprócz malunków, mieszkańcom nie podoba się też to, że nikt nie dba o zieleń w tym miejscu. - Chwasty mają ponad pół metra, trawa wystaje na chodniki i ulice. Dlaczego dalej, przy drodze, jest zadbane, a po tej stronie nikt nigdy nie wyrywa chwastów? - pytali zdenerwowani mieszkańcy.

Skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg Wojewódzkich by wyjaśnić sprawę. Po wysłaniu na miejsce delegacji, która sprawdziła faktyczny stan wiaduktu oraz terenu wokół, zastępca dyrektora ds. zarządzania drogami i mostami, Grzegorz Szulc poinformował nas, że trawy i chwasty zostały już wykoszone, natomiast z chuligańskim graffiti sprawa jest dużo poważniejsza i, przede wszystkim, droższa.

- Koszt usunięcia graffiti to ok. 65 tysięcy złotych - wyjaśnia. - Zarząd, skupiając się głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom ruchu na naszych drogach nie może podjąć się usunięcia graffiti przy tak dużym koszcie przedsięwzięcia i ryzyku powstania kolejnych - mówi i jednocześnie zwraca się o pomoc do nowosolskich strażników miejskich. - W celu zapobieżenia kolejnym aktom wandalizmu zwracamy się do straży miejskiej z prośbą o wzmożenie patroli w tym miejscu - prosi.

Autor: Olga Klamecka

Olga Klamecka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.