Jakub Pikulik

Czy taryfy za wodę pogrążą burmistrza Witnicy?

Burmistrz Dariusz Jaworski (z lewej) i jego były zastępca, a dziś prezes Miejskich Zakładów Komunalnych Przemysław Jocz zasiadają obecnie na ławach oskarżonych Fot. Jakub Pikulik / archiwum Burmistrz Dariusz Jaworski (z lewej) i jego były zastępca, a dziś prezes Miejskich Zakładów Komunalnych Przemysław Jocz zasiadają obecnie na ławach oskarżonych - obaj godzą się na publikację nazwiska i wizerunku. Są jednak spokojni o swoją przyszłość. Zdjęcie zrobiono w 2016 roku, gdy w gminie zorganizowano referendum w sprawie odwołania burmistrza.
Jakub Pikulik

Burmistrz Witnicy usłyszał zarzuty i stanie przed sądem. Chodzi o nadużycie uprawnień w sprawie wprowadzania taryf za wodę i ścieki. - Nie mam sobie nic do zarzucenia, dalej robię swoje - mówi Dariusz Jaworski. Na ławie oskarżonych w innej sprawie są też jego obecny i były zastępca.

6 czerwca do sądu trafił akt oskarżenia wobec burmistrza Jaworskiego. Sprawa jest skomplikowana, liczy kilka tomów akt. Jest na tyle zagmatwana, że sami prokuratorzy mają problem, żeby jasno wytłumaczyć, o co właściwie w niej chodzi. Złożenie aktu oskarżenia poprzedziły sądowe batalie władz gminy w wojewódzkim i naczelnym sądzie administracyjnym. Obie wykazały nieprawidłowości w działaniach gminy. Teraz sprawa toczy się personalnie przeciw burmistrzowi.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Pikulik

Dziennikarzem "Gazety Lubuskiej" jestem od 2008 r. Niemal od początku moja praca w GL związana jest z działem internetowym. To obecnie najbardziej dynamicznie zmieniająca się dziedzina pracy dziennikarza. Zajmuję się sprawami całego regionu. Poruszam tematy społeczne, ekonomiczne i inne. Często przygotowuję materiały kryminalne, informacje dotyczące wypadków i głośnych akcji lubuskiej policji. Zajmuję się również sprawami dotyczącymi Kostrzyna nad Odrą i całego powiatu gorzowskiego.


A prywatnie? Mieszkam w podgorzowskiej Kłodawie. Interesuję się historią regionu. Uwielbiam górskie wycieczki piesze i rowerowe. Od kilku lat pasjonuję się też strzelectwem sportowym. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.