Czy uda się zachować charakter osiedla Leśnego w Zielonej Górze? Mieszkańcy mają wątpliwości

Czytaj dalej
Fot. Maciej Dobrowolski
Maciej Dobrowolski

Czy uda się zachować charakter osiedla Leśnego w Zielonej Górze? Mieszkańcy mają wątpliwości

Maciej Dobrowolski

Mieszkańcy Leśnego martwią się o plan zagospodarowania osiedla. Nie podobają im się rozwiązania, które radni miasta przegłosowali w tym roku, gdyż w projekcie nie uwzględniono ich postulatów. Co więcej, obok ma powstać nowe osiedle - Leśny Dwór. To budzi niepokój…

Osiedle Leśne - znajduje się na obrzeżach miasta, na wyjeździe w stronę Krosna Odrzańskiego. To jedno z najmłodszych miejsc w mieście. Wyrosłe w środku lasu. Mieszkańcy chcieliby, aby ten teren zachował swój unikalny charakter.

- Kiedyś było to osiedle, na którym nikt nie chciał mieszkać. Ale dziś żyją tu osoby, które świadomie wybrały miejsce otoczone lasami. Oddalone od centrum, bez dużych sklepów czy marketów, ale za to ciche i spokojne - tłumaczy nam Cezary Lipiński, mieszkaniec. Wkrótce jednak wszystko może się zmienić.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Dobrowolski

Dziennikarz, pożeracz książek, miłośnik gier i fan współczesnej popkultury. W młodości zakochałem się w fantastyce i okazało się, że jest to miłość nieuleczalna! W redakcji "GL" zajmuje się tematami z dziedziny polityki, biznesu czy też problemów społecznych dotyczących województwa lubuskiego. Są to często sporne kwestie, gdzie nie ma jednej racji, a wszystkie strony posiadają ważne argumenty. Przedstawienie ich w możliwie, jak najbardziej obiektywne sposób uważam, za podstawę swojej pracy. W Zielonej Górze w czasie wolnym zajmuje się również organizowaniem cyklicznego konkursu literackiego – Fantazje Zielonogórskie. Każda z edycji tego przedsięwzięcia jest zakończona wydaniem papierowej antologii konkursowej.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.