Czy ulica Żelazna w Żaganiu doczeka się oświetlenia i chodników? Pytają mieszkańcy Moczynia

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

Czy ulica Żelazna w Żaganiu doczeka się oświetlenia i chodników? Pytają mieszkańcy Moczynia

Małgorzata Trzcionkowska

W piątek, 29 stycznia w Pałacu Książęcym spotkają się radni miejscy. A podczas posiedzenia komisji gospodarki radni i mieszkańcy pytali o Moczyń.

- Mam dwoje małych dzieci i walczę o oświetlenie nie dla siebie, ale dla nich - powiedział Adam Dziędziara z Moczynia, podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji gospodarki. O projekt dopytywał też przewodniczący komisji Piotr Łoś oraz radny z Moczynia Henryk Sienkiewicz.

- Miasto jeszcze w poprzedniej kadencji opracowało za 10 tys. zł dokumentację oświetlenia - podkreślił P. Łoś. - Ale nie zostało ono wykonane. Czy plany są jeszcze ważne, czy też się zdezaktualizowały?

Roman Ciszewski, naczelnik w magistracie tłumaczył, że na razie nie można wykonać lamp, ponieważ w 2017 roku powiat planuje kompleksową przebudowę ul. Żelaznej. Z chodnikami, nawierzchnią oraz mostem przy elektrowni. Jeśli chodzi o dokumentację, to można ją przekazać powiatowi, jako wkład własny w planowaną inwestycję. To oznacza, że mieszkańcy będą musieli jeszcze poczekać na oświetlenie.

Na zdjęciu radny Henryk Sienkiewicz, Piotr Łoś, przewodniczący komisji gospodarki i radny Radosław Kwiecień.
Małgorzata Trzcionkowska Na zdjęciu radny Henryk Sienkiewicz, Piotr Łoś, przewodniczący komisji gospodarki i radny Radosław Kwiecień.
Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.