Łukasz Koleśnik510 026 973 [email protected](KOL)

Czy w krośnieńskim amfiteatrze będą koncerty?

Pprace remontowe amfiteatru krośnieńskiego rozpoczęły się w maju. Fot. Grzegorz Garczyński Pprace remontowe amfiteatru krośnieńskiego rozpoczęły się w maju.
Łukasz Koleśnik510 026 973 [email protected](KOL)

Miejscowy amfiteatr doczakał się w tym roku remontu. Ale czy to możliwe, że w przyszłości będą tam rozgrywane koncerty?

Mieszkańcy od lat narzekają na widok starego, rozsypującego się amfiteatru. Niektórzy pamiętają, kiedy odbywały się tam duże imprezy kulturalne. Wszystko jednak zarosło i zmurszało. Na kompleksowy remont tak dużego obiektu pieniędzy nie ma. Radni stwierdzili, że od czegoś trzeba zacząć i przesunęli część pieniędzy, aby doprowadzić amfiteatr do porządku. - Głównie trzeba poprawić zapadającą się scenę - mówi przewodniczący rady, Radosław Sujak. Prace już się rozpoczęły. - Nowa scena, remont ściany scenicznej, remont siedzisk - wymienia wiceburmistrz Grzegorz Garczyński. - W przyszłości, jeśli pozyskamy środki, to możliwa będzie budowa zadaszenia i nowe trybuny - dodaje.

Sujak zauważa jednak, że niewiele zespołów decyduje się na występy w amfiteatrach. - Zwykle nie spełniają warunków. Dlatego dużych koncertów raczej trudno się spodziewać - uważa Sujak. Dodaje jednak, że amfiteatr trzeba doprowadzić do porządku, ponieważ to wizytówka miasta.

Łukasz Koleśnik510 026 973 [email protected](KOL)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.