Czy wiesz, że... Sprawdź nasze ciekawostki

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
WG

Czy wiesz, że... Sprawdź nasze ciekawostki

WG

25 maja Korea Płn. zrobiła test atomowy. Powstała słuchawka tłumacząca języki. W Giethoorn są tylko drogi rzeczne. Przyjaźń z „ex” szkodzi zdrowiu. Nie zawsze dobrze pić zieloną herbatę. Sprzedano diament za rekordową cenę.

25 maja Korea Płn. zrobiła test atomowy

Próbę z bombą atomową wojsko koreańskie przeprowadziło 25 maja 2009 r. Według szacunków, bomba miała 10-20 kiloton trotylu. Rząd w Pjongjang zapowiedział, że podobne demonstracje siły będą przeprowadzane tak długo, jak długo będą stosowane sankcje wobec Korei. Próbę nuklearną potępiły m.in. Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Rosja, Chiny oraz ONZ.

Powstała słuchawka tłumacząca języki

Wynalazek szczególnie ucieszy osoby, które nie znają języków obcych, a chcą bez problemów porozumieć się podczas poby-tu za granicą. Słuchawka tłumacząca język w realnym czasie trafi do sprzedaży we wrześniu tego roku. Na początek będzie miała zaprogramowane tłumaczenia w języku angielskim, włoskim, hiszpańskim i francuskim. Cena tego gadżetu ma wynosić 129 dolarów (ok. 500 zł).

W Giethoorn są tylko drogi rzeczne

Wieś w Holandii z pewnością nie jest stworzona dla miłośników komunikacji samochodowej. Nie ma tutaj bowiem ani jednej drogi dla aut. Zamiast tego są drogi... rzeczne, a mieszkańcy do domów mogą dotrzeć jedynie łódkami. Wieś została założona w 1230 r. i nieprzypadkowo nazywana jest Wenecją Północy lub Wenecją Holandii. Obecnie zamieszkuje ją około 2,5 tys. mieszkańców.

Przyjaźń z „ex” szkodzi zdrowiu

Do takiego wniosku dochodzą naukowcy. Twierdzą, że pozostanie w relacjach przyjacielskich ze swoim byłym partnerem może stwarzać złudzenie, że jedna ze stron daje drugiej nadzieję na odbudowanie więzi sprzed rozstania. Większość badanych chciała utrzymać relacje z „ex” z powodu sentymentalnego przywiązania i zaufania. Byli też i tacy, którzy podchodzili do tego interesownie.

Nie zawsze dobrze pić zieloną herbatę

Picie zielonej herbaty łącznie z posiłkami zawierającymi dużo żelaza lub jego suplementy (albo w krótkim czasie po takim posiłku) zmniejsza jej działanie przeciwutleniające. Zostaje wtedy również ograniczona dostępność samego żelaza, co jest szczególnie niekorzystne dla osób cierpiących na niedokrwistość. Najlepiej wypić zieloną herbatę półtorej lub dwie godziny po posiłku.

Sprzedano diament za rekordową cenę

Słynny dom aukcyjny Christie’s podał, że na licytacji w Genewie diament „Oppenheimer Blue” sprzedano za 57,6 mln dolarów. Kamień o żywej jasnoniebieskiej barwie waży 14,62 karata. Nie ujawniono tożsamości nabywcy. Nazwa kamienia pochodzi od sir Philipa Oppenheimera, poprze-dniego właściciela. Wcześniej najdroższym diamentem był „Blue Moon”, który sprzedano za 48,6 mln dolarów.

WG

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.