Czy wiesz, że...

Czytaj dalej
Fot. 123rf
(wg), (tes)

Czy wiesz, że...

(wg), (tes)

Curry jest bardzo zdrową przyprawą. Do Ziemi zbliża się ogromna asteroida. Zaprojektowano bluzę dla kociarzy. Zdjęcie z Houston poruszyło świat. Przestrzegając tych zasad nie przejesz się.

Curry jest bardzo zdrową przyprawą

Zawdzięcza to bogatym składnikom. Kurkuma działa przeciwzapalnie i przeciwwirusowo, pieprz czarny i chilli ułatwiają trawienie. Cynamon obniża ryzyko cukrzycy i chorób serca. Właściwości odkażające i poprawiające krążenie ma imbir. Kumin pobudza apetyt i działa moczopędnie. Nasiona kolendry obniżają stężenie złego cholesterolu we krwi. Kardamon jest dobry na niestrawność, anyż na zaparcia.

Do Ziemi zbliża się ogromna asteroida

Wielki obiekt, nazwany 2003 SD 220, według obliczeń agencji NASA, minie naszą planetę tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Ta sama agencja podaje, że nastąpi to w odległości 10 mln km. Obiekt, również według jej wyliczeń, ma 2,5 km średnicy. Biorąc pod uwagę odległość od Ziemi i rozmiary asteroidy, naszej planecie nic nie zagraża. Naukowcy podają, że ryzyko kolizji wynosi zaledwie 0,01 proc.

Zaprojektowano bluzę dla kociarzy

Taki nietypowy ubiór zaprojektowano w Japonii. Bluza z kieszenią dla kota to prawdziwa gratka dla miłośników tych zwierząt. Teraz będzie można być jeszcze bliżej ze swoim pupilem i wcale nie trzeba rozstawać się z nim nawet podczas posiłków, relaksowania się przed telewizorem czy w czasie lektury książki. Wystarczy umieścić kociaka w kieszeni. Łatwo ją potem wytrzepać z sierści.

Zdjęcie z Houston poruszyło świat

Widać na nim, jak funkcjonariusz obejmuje zdychającą klacz. Charlotte służyła mieszkańcom Houston przez cztery lata. Podczas jednego z rutynowych patroli zrzuciła jeźdźca i wybiegła na ulicę, gdzie potrącił ją samochód. Policjant do końca tkwił przy niej, tuląc i gładząc ją po pysku. Policja bada przyczyny wypadku. Najprawdopodobniej nie doszło do niego z winy kierowcy.

Przestrzegając tych zasad nie przejesz się

Dietetyk Anna Pasternak-Winiarska radzi:

(wg), (tes)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.