WG

Czy wiesz, że...

WG

9 marca premierę miał „Nóż w wodzie”. Na drapaczu chmur będzie zjeżdżalnia. Na drapaczu chmur będzie zjeżdżalnia. 6-latka z autyzmem tworzy dzieła sztuki. Stanie w kolejce to nowy zawód. W Słowenii odkryto sumeryjskie figurki. Odnalazł się wielki fan Leo Messiego.

9 marca premierę miał „Nóż w wodzie”
Premiera pierwszego pełnometrażowego filmu Romana Polańskiego odbyła się 9 marca 1962 roku. Kameralny dramat psychologiczny z udziałem trzech aktorów (Leon Niemczyk, Jolanta Umecka, Zygmunt Malanowicz) odbił się szerokim echem nie tylko w polskim środowisku filmowym. Obraz był nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny i do Złotego Lwa w Wenecji.

Na drapaczu chmur będzie zjeżdżalnia
Na taki niecodzienny pomysł wpadł zarząd budynku U. S. Bank Tower w Los Angeles. Postanowił na zewnętrznej elewacji wieżowca zamontować krytą 14-metrową zjeżdżalnię. Będzie ona wykonana z hartowanego szkła o grubości 3 cm. Ekstremalna przyjemność zjazdu z 70. na 69. piętro budynku będzie kosztować 8 dolarów. Przezroczysta zjeżdżalnia zostanie uruchomiona w czerwcu.

6-latka z autyzmem tworzy dzieła sztuki
Cierpiąca na autyzm Iris znalazła sposób na wyrażenie siebie. Mała Brytyjka tworzy barwne obrazy, a jej pomocnikiem jest kotek o imieniu Thula. Wyjątkowy talent zdecydowała się ujawnić matka artystki. Wydała książkę „Iris Grace”, w tworzeniu której pomogli malarz, fotograf i ilustrator. Czytelnicy mogą przenieść się do świata Iris dzięki cudownym obrazom, ilustracjom i zdjęciom.

Stanie w kolejce to nowy zawód
We Włoszech uznano, że stacz kolejkowy to nowy zawód i w związku z tym osoby stojące w kolejce za innych mogą wystawiać im rachunki fiskalne, a potem odprowadzać podatki. Średni koszt takiej usługi to 10 euro za godzinę - zatem im dłuższa kolejka, tym lepiej dla stacza. Tego nowego zawodu można nauczyć się na specjalnych kursach, a warunki jego wykonywania reguluje krajowy kontrakt zbiorowy.

W Słowenii odkryto sumeryjskie figurki
Słoweńska policja podała, że na terenie tamtejszego obozu dla imigrantów na granicy z Chorwacją odkryto trzy sumeryjskie alabastrowe figurki z Mezopotamii sprzed 5 tysięcy lat. Specjaliści z Muzeum Narodowego w Słowenii potwierdzili autentyczność figurek. Zakładają, że pochodzą one z okresu cywilizacji sumeryjskiej. Przedstawiają osoby modlące się na klęczkach lub w pozycji siedzącej.

Odnalazł się wielki fan Leo Messiego
Niedawno internet obiegły zdjęcia przedstawiające małego chłopca w zrobionej z reklamówki koszulce z numerem 10 i nazwiskiem „Messi” na plecach. Zaczęto poszukiwać małego wielkiego fana gracza Argentyny i FC Barcelony. Okazało się, że jest nim
5-letni Murtaza Ahmadi z Afganistanu. Chłopiec dostał prawdziwą koszulkę meczową Argentyny, na której podpisał się Leo Messi.

WG

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.