Czy wiesz, że...

Czytaj dalej
Fot. 123rf.com
WG

Czy wiesz, że...

WG

Do 16 marca trwał Sobór na Lateranie. Pingwin odwiedza swojego wybawcę. Czekolada wpływa na poziom IQ. Były skazaniec może zostać modelem. Aloes to roślina nieśmiertelności. W Meksyku odkryto nieznane zwierzę.

Do 16 marca trwał Sobór na Lateranie
Sobór na Lateranie, który obradował w latach 1512-1517, zwołał papież Juliusz II. Wzięło w nim udział m.in. 15 kardynałów i 10 arcybiskupów. Już za pontyfikatu nowego papieża – Leona X – wydano cztery dekrety. Potwierdzono w nich konkordat z Francją, zastawy lombardowe poddano kontroli kościelnej i zakazano druku książek bez zezwolenia władzy duchownej danej diecezji.

Pingwin odwiedza swojego wybawcę
Pięć lat temu murarz Joao Pereira de Souza znalazł niedaleko Rio de Janeiro małego pingwina. Zwierzę było wygłodzone i oblepione olejem przemysłowym. Mężczyzna zajął się nim i wyleczył go. Nazwał pingwina Dindim. Ptak szybko wrócił do zdrowia. Teraz przypływa na
osiem miesięcy na wyspę do swojego wybawcy. Pokonuje pięć tysięcy mil z wybrzeży Argentyny i Chile.

Czekolada wpływa na poziom IQ
Amerykańscy naukowcy udowodnili, że czołowy przysmak zwiększa możliwości pracy mózgu i pozytywnie wpływa na pamięć. Psycholog Merrill Elias przez 30 lat przebadał tysiąc osób, szukając związków między ciśnieniem i dietą a pracą mózgu. Okazało się, że osoby spożywające czekoladę częściej niż raz w tygodniu łatwiej zapamiętują np. numer telefonu czy robią dwie rzeczy jednocześnie.

Były skazaniec może zostać modelem
Jeremy Meeks spędził w jednym z kalifornijskich więzień pięć lat za posiadanie nielegalnej broni, napad i kradzież. Kiedy tamtejsza policja pokazała jego zdjęcie, wiele kobiet napisało, że to najprzystojniejszy skazaniec, który mógłby zrobić karierę w modelingu. Agencje zajmujące się promocją modeli jeszcze podczas pobytu mężczyzny w więzieniu wysyłały mu oferty współpracy. Może wkrótce będzie sławny?

Aloes to roślina nieśmiertelności
Takim mianem określali go już starożytni Egipcjanie. Aloes zawiera m.in. wapń, magnez, potas, selen, cynk i chrom. Dzięki bogactwu enzymów, ułatwia też trawienie. Zawiera również m.in. witaminę B12, potrzebną do produkcji czerwonych krwinek. Nie brakuje w nim także aminokwasów. Aloes usprawnia perystaltykę jelit, pomaga odzyskać odporność po infekcjach i działa przeciwzapalnie.

W Meksyku odkryto nieznane zwierzę
Niemal czterometrowe szczątki niezidentyfikowanego organizmu odkryli spacerowicze na plaży Bonfil w Acapulco. Szczątki zostały wyrzucone na brzeg przez silne prądy morskie. Eksperci nie są w stanie określić, do jakiego gatunku należy morska istota. Zdjęcie tajemniczego zwierzęcia jest hitem sieci. Część internautów twierdzi, że to gigantyczna kałamarnica, inni, że to wieloryb.

WG

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.