Czy Żeromski lubił kulturystykę?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Czy Żeromski lubił kulturystykę?

Tomasz Rusek

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który przypadł w tym roku na 21 lutego - gimnazjaliści z ul. Zamenhofa uczcili już w piątek, słuchając pięknej polszczyzny z dzieł Sienkiewicza.

Najsłynniejsze powieści mistrza (jak choćby „Krzyżaków”, „Ogniem i Mieczem” czy „Pana Wołodyjowskiego”) czytali min. wiceprezydent Gorzowa Janusz Dreczka, Sylwia Beech z Miejskiego Centrum Kultury, aktorka Teatru im. Osterwy Marzena Wieczorek, a także nasz dziennikarz Tomasz Rusek. Kilkuminutowe odczyty przeplatano fragmentami filmów - by zderzyć słowo pisane z tym, jak je zekranizowano.

Hitem okazała się zabawna prezentacja... błędów z uczniowskich zeszytów (- Są autentyczne. Ku przestrodze! - zapewniła „GL” dyr. gimnazjum Katarzyna Gromiec). Naszym ulubionym został ten: „Tytuł Żeromskiego „Siłaczka” świadczy o kulturystycznych zamiłowaniach autora”.

Dzieła Sienkiewicza czytała uczniom m.in. Sylwia Beech, dyr. Miejskiego_Centrum Kultury.
Tomasz Rusek Dzieła Sienkiewicza czytała uczniom m.in. Sylwia Beech, dyr. Miejskiego_Centrum Kultury.
Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.



Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów!



 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też:



 • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwo



nie przepadam za:



 • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)



OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.