Czym jeździ władza służbowo i prywatnie? Sprawdziliśmy

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Jarosław Miłkowski

Czym jeździ władza służbowo i prywatnie? Sprawdziliśmy

Jarosław Miłkowski

Prezydent Gorzowa ma auto terenowe, gospodarz Zielonej Góry stawia na rower miejski, a wójt Deszczna ma mercedesa niewiele młodszego od... siebie.

- To przyjaciel rodziny – śmieje się Paweł Tymszan, wójt podgorzowskiego Deszczna. Jest właścicielem mercedesa 126. To auto, które jest zaledwie o pięć lat młodsze od niego. Zostało wyprodukowane w 1984 r. I jeździ do tej pory! - Kupiliśmy go od pana, który bardzo o niego dbał. Kilka razy w roku odpalam go, żeby rozruszać mu silnik i trochę pojeździć – mówi wójt Deszczna. Do oświadczeń majątkowych - sprawdzamy te najbardziej aktualne, czyli z początków i końców kadencji poszczególnych włodarzy – wpisał także mercedesa klasy E z 2010 r.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.