Czytelniczka broni prezydenta Nowej Soli

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Czytelniczka broni prezydenta Nowej Soli

Eliza Gniewek-Juszczak

Do redakcji Gazety Lubuskiej w Nowej Soli wpłynął list w obronie prezydenta Wadima Tyszkiewicza.

„Nie lękajmy się” głośno myśleć i oddychać, bo wkrótce i to za pokorę nam zabiorą - tym zdaniem rozpoczyna list do redakcji Alfreda Baranowska z Nowej Soli. Czytelniczka osobiście przyniosła list, w którym napisała stanowisko po wysłuchaniu audycji w Radiu Zachód z udziałem prezydenta Wadima Tyszkiewicza, która wyemitowana została w czwartek i ukazała się na profilu radia na Facebooku.

„Przecież to komedia i dramat w jednym, to co z Wadimem Tyszkiewiczem robią. Nasz prezydent obnaża kłamstwo, głosząc prawdę. Moim zdaniem W. Tyszkiewicz jechał do radia, żeby mieszkańcom regionu powiedzieć to, co jest dla nas ważne, czyli jak rozwija się Nowa Sól, w jakim, jakie będą nowe inwestycje i gdzie będą miejsca pracy.

Widać, że nasz prezydent to facet z jajami, z którego ja i wielu mieszkańców, jesteśmy dumni. Nowa Sól w ciągu prezydentury W. Tyszkiewicza bardzo się rozwinęła. Umniejszanie wartości sukcesów, które miasto odnosi, to jest obrażanie, nie tylko prezydenta, ale nas mieszkańców. Osobiście czuję się obrażona. Uważam, że nie po to dziennikarz radia siedzi na swoim stołku, żeby nas obrażać, ale zadawać konkretne pytania i na temat. Zastanawiam się, po co w ogóle prezydent Nowej Soli został do radia zaproszony. Dodam, że krew mnie zalewa, jak czytam i słucham, że Polska jest w ruinie, przecież Polska jest pięknym krajem i trzeba nagłaśniać przykłady, które są tego potwierdzeniem” - czytamy w liście.

W podobnym tonie wypowiedzieli się internauci, którzy na profilu radia na FB_ umieścili ok. 150 komentarzy. Głos zabrał także prowadzący program Marek Poniedziałek, który umieścił w tym samym miejscu oświadczenie, w którym napisał m.in.: „Dokonania żadnego samorządowca nie uprawniają w mojej ocenie do takiej arogancji i jawnej pogardy, jaką zaprezentował w Radiu Zachód prezydent Nowej Soli”.

Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.