Czytelniczka: co dalej z programem asystentów osób z niepełnosprawnością? Czy od stycznia nie będziemy mogli już z niego skorzystać?

Czytaj dalej
Fot. Pixabay.com/stevepb
Natalia Dyjas-Szatkowska

Czytelniczka: co dalej z programem asystentów osób z niepełnosprawnością? Czy od stycznia nie będziemy mogli już z niego skorzystać?

Natalia Dyjas-Szatkowska

Osoby z niepełnosprawnością, dzięki pomocy asystenta, mogą podejmować aktywność społeczną. Jedna z naszych Czytelniczek jest zaniepokojona, że w grudniu program się skończy i... zielonogórzanka zostanie bez tak ważnego dla niej wsparcia. Czy miasto weźmie udział w projekcie?

- Jestem osobą niepełnosprawną, dla mnie ten program był bardzo ważny - tłumaczy nam Czytelniczka, mieszkanka Zielonej Góry. - Pozbawienie nas asystentów, to jak powolna eutanazja. Boję się, że od stycznia zostanę bez opieki! Proszę Was o interwencję w tej sprawie.

Z pytaniami o kolejną edycję programu "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami" zwróciliśmy się do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Chcieliśmy się dowiedzieć, jak to będzie wyglądać w 2021 roku.

- Oferty w ramach programu "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami" - edycja 2020-2021 można było składać w terminie do 16 października br. - wyjaśnia nam wydział prasowy, biuro promocji w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. -Mogły do niego przystępować organizacje pozarządowe posiadające statutowy zapis o prowadzeniu działań na rzecz osób niepełnosprawnych oraz prowadzące działalność na rzecz tych osób przez okres co najmniej 3 lat przed dniem złożenia oferty. W najbliższym czasie planowane jest ogłoszenie naboru wniosków w ramach nowej edycji programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej", którego realizatorami będą gminy/powiaty. Nabór będzie dokonywany za pośrednictwem wojewodów, którzy do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej przekażą listy rekomendowanych wniosków do finansowania.

Okazało się, że w Lubuskiem na liście rekomendowanych ofert w ramach programu resortowego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” na rok 2021 znalazły się organizacje z Nowej Soli i Gorzowa Wielkopolskiego. Zielonej Góry na niej nie ma...

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Natalia Dyjas-Szatkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.