Czytelniczka: - Żal serce ściska, gdy trzeba przechodzić obok tych śmieci codziennie

Czytaj dalej
Fot. Czytelniczka
Jarosław Miłkowski

Czytelniczka: - Żal serce ściska, gdy trzeba przechodzić obok tych śmieci codziennie

Jarosław Miłkowski

Wciąż zbieramy zgłoszenia o zaśmieconych miejscach w Gorzowie. Tym razem otrzymaliśmy zgłoszenie od Reginy Kusiak z osiedla Staszica.

- Żal serce ściska, jak się patrzy na taki bałagan i nieporządek - napisała do nas Czytelniczka Regina Kusiak. Jest kolejną osobą, która zgłasza nam miejsca wymagające pilnego posprzątania. Informacje o zaśmieconych miejscach zbieramy od Was jeszcze przez kilka tygodni. Stworzoną w ten sposób listę przekażemy prezydentowi Jackowi Wójcickiemu, który obiecał, że - tak jak w zeszłym roku - trafi ona do odpowiednich urzędników, którzy zajmą się sprawą.

Całe worki śmieci są też na pobliskim byłym korcie tenisowym

A jakie to zaśmiecone miejsca zgłosiła nam pani Regina? - Często schodzę ul. Olimpijską na os. Słoneczne. Żeby skrócić drogę, chodzę koło stadionu piłkarskiego i skarpą w dół obok garaży. Po prawej stronie skarpy jest mnóstwo śmieci, butelek, puszek i plastikowych toreb. To jest spory teren i wymaga posprzątania - wskazuje Czytelniczka. Przy okazji opisuje też zaśmiecone miejsce na ul. Warszawskiej, nieopodal ronda Santockiego. - Współczuję tym, którzy chodzą tamtędy codziennie. Ja chodzę tam raz w tygodniu i aż sama chciałam posprzątać - przyznaje.

Widzicie inne miejsca, które wymagają posprzątania? Na zgłoszenia czekamy pod numerem telefonu: 697 770 365, a także internetowym adresem: [email protected]. Zgłoszenia odnotujemy w „GL” i na liście dla urzędników.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.