Czytelnik: od tygodnia w parku Sowińskiego w Zielonej Górze panuje mrok! Może być niebezpiecznie. Miasto zapewnia, że usterkę usunięto

Czytaj dalej
Fot. Natalia Dyjas-Szatkowska
Natalia Dyjas-Szatkowska

Czytelnik: od tygodnia w parku Sowińskiego w Zielonej Górze panuje mrok! Może być niebezpiecznie. Miasto zapewnia, że usterkę usunięto

Natalia Dyjas-Szatkowska

- Proszę o zwrócenie uwagi na to, co się dzieje w parku Sowińskiego w Zielonej Górze - skontaktował się z naszą redakcją pan Robert. - Od tygodnia w parku panuje mrok! Brak oświetlenia sprawia, że park jest niebezpieczny!

Park Sowińskiego w Zielonej Górze w ostatnich latach doczekał się wielkich zmian. Powstały tu nowe ścieżki, fontanny, tablice informacyjne, oświetlenie, miejsca do rekreacji.

W ostatnich dniach mieszkańcy zaalarmowali nas jednak, że światła w parku nie działają. I, jak mówią, robi się niebezpiecznie.

W parku Sowińskiego w Zielonej Górze panowały ciemności. Dlaczego?

- Proszę o zwrócenie uwagi na to co się dzieje w parku Sowińskiego - zwrócił się do naszej redakcji pan Robert. - Od tygodnia w parku panuje mrok.

Brak oświetlenia sprawia, że park jest niebezpieczny! Nie można spacerować po parku po zachodzie słońca, bo panuje w nim ciemność.

W poniedziałek, 10 maja, zwróciliśmy się z prośbą o interwencję do zielonogórskiego magistratu.

- Tak, była awaria, zostało to zgłoszone do wykonawcy i usterka jest już usunięta - zapewniła nas Monika Zapotoczna, dyrektor departamentu komunikacji społecznej w zielonogórskim magistracie.

Z ciekawością wybraliśmy się do parku Sowińskiego po zmroku. I uspokajamy mieszkańców. Wszystko działa już, jak należy!

Natalia Dyjas-Szatkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.