Łukasz Koleśnik

Dalsze przepychanki powiatu z byłą spółką

Pacjenci nie mogą pobrać swojej dokumentacji medycznej w szpitalu w Krośnie Odrz. Mogą to zrobić w Gubinie Fot. Archiwum Pacjenci nie mogą pobrać swojej dokumentacji medycznej w szpitalu w Krośnie Odrz. Mogą to zrobić w Gubinie
Łukasz Koleśnik

Nie rozwiązano kłopotów z dokumentacją medyczną. Choć nowa spółka już działa, to starostwo wciąż walczy z Grupą Nowy Szpital.

Zachodnie Centrum Medyczne działa już od dobrych kilkunastu dni. Pracuje nad zebraniem kadry i prowadzi rozmowy z NFZ na temat kontraktu.

Starostwo nie zakończyło jeszcze spraw z poprzednią spółką Grupą Nowy Szpital, która zarządzała krośnieńskim szpitalem. Tych jest kilka. Największą bolączką jest obecnie kwestia dostępu d dokumentacji medycznej.

Wielu ludzi próbuje odzyskać swoje dokumenty. Jedyną możliwością jest przyjazd do Gubina.

- Biuro jest tam czynne tylko w środę, przez zaledwie kilka godzin. To wielka uciążliwość dla mieszkańców - mówi wicestarosta Tomasz Kaczmarek. - Niektórzy chcą np. przenieść się do innej poradni i potrzebują dokumentacji. Muszą jechać specjalnie do Gubina. Spółka też dziwnie się zachowuje, ponieważ musi pobrać tę dokumentację z Krosna, zawieźć do biura pod granicę i tam udostępniać pacjentom - wyjaśnia Kaczmarek.

Dodaje również, że użyczyliby pomieszczeń w Krośnie Odrzańskim, aby ludzie nie musieli nadkładać drogi.
Zapytaliśmy przedstawicieli GNS o zaistniałą sytuację.

- Dokumentacja znajduje się obecnie w Krośnie i w Gubinie - wyjaśnia prezes byłej spółki, Michał Ogrodowicz. - Można przesyłać informacje o potrzebie pobrania dokumentacji medycznej pocztą elektroniczną bądź złożyć pisemny wniosek. Na stronie GNS jest zamieszony wzór - opowiada Ogrodowicz.

Dodaje, że do niedawna GNS nie mógł przebywać w budynkach w Krośnie Odrza-ńskim, gdyż zostały one zamknięte i czuwała nad nimi ochrona.

- Teraz jednak rozmawiamy z Zachodnim Centrum Medycznym m.in. o możliwości przekazania dokumentacji medycznej do nowej spółki - informuje Ogrodowicz.

Przepychanki wciąż trwają. Starosta Mirosław Glaz podczas ostatniej sesji rady powiatu zapowiedział, że będą starali się o odszkodowanie od spółki. Mowa nawet o 13 mln zł. - Rozmawialiśmy z prawnikami. Wkrótce odbędzie się kolejne spotkanie. Mamy podstawy, żeby starać się o odszkodowanie. Szczegóły przedstawimy wkrótce - mówi Kaczmarek.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.