Darmowe szkolenie dla seniorów. Nauczysz się korzystać z internetu, robić zakupy online i założysz sobie skrzynkę mailową

Czytaj dalej
Fot. materiały organizatora
Tomasz Rusek

Darmowe szkolenie dla seniorów. Nauczysz się korzystać z internetu, robić zakupy online i założysz sobie skrzynkę mailową

Tomasz Rusek

Jak założyć skrzynkę e- mail? Jak korzystać z zakupów w sieci? Czy konto internetowe jest bezpieczne i na pewno pewnej nocy nie znikną z niego pieniądze?

M.in. na takie tematy będą się szkolić gorzowscy seniorzy. Spotkanie robocze zaplanowano na 18 kwietnia, jednak zapisy do udziału w warsztatach już ruszyły. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Może wziąć w nich udział tylko setka gorzowian.

Wyjście naprzeciw

Andrzej Jakubaszek z gorzowskiej rady seniorów mówi, że szkolenie pod nazwą Technologiczny Senior to „wyjście naprzeciw oczekiwaniom” ludzi po 60. roku życia. - Cyfryzacja towarzyszy nam na każdym kroku. Chcemy pokazać, że nie trzeba się jej bać. Że może nam służyć. Że internet nie gryzie, a może być pomocny - mówi A. Jakubaszek.

Lista tematów

Na spotkaniu będzie mowa o: bezpiecznym korzystaniu z internetu; obsłudze konta bankowego w sieci; funkcji google maps; kontach mailowych; zakupach na popularnych portalach i w sklepach online; rezerwacji biletów. Będzie też mowa o korzystaniu z internetowych usług, jakie oferowane są w Gorzowie. Uwaga: poza teorią będzie sporo praktyki.

Spotkanie w bibliotece im. Herberta zacznie się 18 kwietnia o 11.00 i potrwa do 15.00. Udział jest bezpłatny. Zapisy są prowadzone pod numerem telefonu: 68 456 55 68. Organizatorem jest Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.