Eliza Gniewek-Juszczak

Darmowe zabiegi w ramach chirurgii jednego dnia w południowej części województwa. Na zaćmę do Nowej Soli, a do Szprotawy na żylaki

- Zaćmy operujemy od kilku lat, ale prywatnie, bo NFZ nie chce dopuścić nas do systemu - podkreśla Ryszard Szcząchor, założyciel zielonogórskiego Aldemedu. Fot. Mariusz Kapała - Zaćmy operujemy od kilku lat, ale prywatnie, bo NFZ nie chce dopuścić nas do systemu - podkreśla Ryszard Szcząchor, założyciel zielonogórskiego Aldemedu. Na zdjęciu z lewej Urszula Szendi i Ewa Kuźmicz, specjalista chorób oczu
Eliza Gniewek-Juszczak

Od kwietnia w Zielonej Górze nie będzie dostępu do otolaryngologii, chirurgii i okulistyki w ramach chirurgii jednego dnia. Ponadto, pacjenci 105. Szpitala Wojskowego z Żar tracą w swojej miejscowości dostęp do szybkich zabiegów urologicznych. Czy trzeba będzie dojeżdżać?

Wracamy do tematu postępowań ogłaszanych przez Lubuski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Są już rozstrzygnięte, a odrzuceni świadczeniodawcy złożyli odwołania. Darmowe zabiegi w ramach chirurgii jednego dnia dotyczące otolaryngologii i okulistyki mieszkańcy południowej części regionu będą mogli wykonać w Nowej Soli. Do Szprotawy trzeba będzie jechać na szybkie zabiegi dotyczące chirurgii ogólnej. – Gdzie jest prawo pacjenta do wyboru lekarza i placówki? – pyta dyrektor zielonogórskiego Aldemedu Magdalena Stolińska.

CZYTAJ DALEJ:

  • LOW NFZ informuje, że na część rozstrzygniętych postępowań wpłynęły odwołania wniesione przez oferentów
Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

zielonogórzanka

To nie jest tak, że ktoś, kto ma umowę, zawsze będzie ją miał, a pacjent tak jak dotychczas, ma prawo wyboru świadczeniodawcy, spośród tych, którzy mają umowę z oddziałem wojewódzkim NFZ – wyjaśnia rzecznik LOW NFZ Joanna Branicka.
Tak pokrętnej odpowiedzi godnej najlepszych pisowskich kłamców dawno nie czytałam.
Co to za wybór chirurgia 1 dnia - dla mieszkańce Zielonej Góry - Szprotawa. Chyba NFZ będzie udostępniał swoje limuzyny aby dowozić ludzi z Zielonej góry do Szprotawy. A dyrektor niech sobie z buta załatwia swoje sprawy.
A tym przegranym radzę załatwcie sobie eksterytorialność waszych placówek, i wtedy NFZ będzie płacił za wykonane usługi jak za granicą.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.