Eliza Gniewek-Juszczak

Darmowe zabiegi w ramach chirurgii jednego dnia w południowej części województwa. Na zaćmę do Nowej Soli, a do Szprotawy na żylaki

- Zaćmy operujemy od kilku lat, ale prywatnie, bo NFZ nie chce dopuścić nas do systemu - podkreśla Ryszard Szcząchor, założyciel zielonogórskiego Aldemedu. Fot. Mariusz Kapała - Zaćmy operujemy od kilku lat, ale prywatnie, bo NFZ nie chce dopuścić nas do systemu - podkreśla Ryszard Szcząchor, założyciel zielonogórskiego Aldemedu. Na zdjęciu z lewej Urszula Szendi i Ewa Kuźmicz, specjalista chorób oczu
Eliza Gniewek-Juszczak

Od kwietnia w Zielonej Górze nie będzie dostępu do otolaryngologii, chirurgii i okulistyki w ramach chirurgii jednego dnia. Ponadto, pacjenci 105. Szpitala Wojskowego z Żar tracą w swojej miejscowości dostęp do szybkich zabiegów urologicznych. Czy trzeba będzie dojeżdżać?

Wracamy do tematu postępowań ogłaszanych przez Lubuski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Są już rozstrzygnięte, a odrzuceni świadczeniodawcy złożyli odwołania. Darmowe zabiegi w ramach chirurgii jednego dnia dotyczące otolaryngologii i okulistyki mieszkańcy południowej części regionu będą mogli wykonać w Nowej Soli. Do Szprotawy trzeba będzie jechać na szybkie zabiegi dotyczące chirurgii ogólnej. – Gdzie jest prawo pacjenta do wyboru lekarza i placówki? – pyta dyrektor zielonogórskiego Aldemedu Magdalena Stolińska.

CZYTAJ DALEJ:

  • LOW NFZ informuje, że na część rozstrzygniętych postępowań wpłynęły odwołania wniesione przez oferentów
Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.