Dbają o komfort pracowników

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Dbają o komfort pracowników

Łukasz Koleśnik

Na terenie największego gubińskiego przedsiębiorstwa A.Z. Iwaniccy ponownie krzątają się pracownicy budowlani. Tym razem jednak nie chodzi o rozbudowę zakładu, tylko o remonty.

Remontów na terenie gubińskiego zakładu było w ostatnich miesiącach sporo. I to jeszcze nie wszystko. W tej chwili remontowany jest duży plac parkingowy oraz dojazd do niego. - Ten parking wymagał remontu, po deszczu spora część placu znajdowała się przez kilka godzin pod wodą, dziur w nawierzchni było naprawdę dużo. Na pewno każdy z pracowników będzie zadowolony, że parkuje na równym podłożu - mówi Kamil Pawłowski, który również jest zatrudniony w zakładzie A.Z. Iwaniccy.

Trudno powiedzieć ile miejsc parkingowych będzie dostępnych po remoncie. - Jak pojawią się linie, to mam nadzieję, że w końcu nie będzie tzw. „mistrzów parkowania”, stających na skos czy wysuniętych o pół auta względem innych parkujących. Takich osób nie brakowało - dodaje Pawłowski.

Remont parkingu to tylko jedna z kilku inwestycji, które były przeprowadzane w ostatnim czasie w gubińskim przedsiębiorstwie.
Na dachu jednego z magazynów powstała mała elektrownia fotowoltaiczna. - Ma produkować prąd o mocy 40 kW. Oczywiście zapotrzebowanie jest dużo większe. Wybudowaliśmy coś takiego na próbę - mówi prezes Andrzej Iwanicki. Jeżeli inwestycja będzie przynosiła efekty, to najprawdopodobniej powstaną kolejne panele słoneczne.

Ukłonem w stronę pracowników administracji było wyremontowanie jednego z budynków i przygotowanie pomieszczeń na biura. Jak wspomina Kamil Pawłowski, wcześniej warunki nie były najlepsze. - Było ciasno. W wielu pomieszczeniach siedziało się „jeden na drugim”. Spora część biur była porozrzucana po całym zakładzie - przypomina pracownik.

Teraz warunki zdecydowanie się poprawiły. Pomieszczenia są przestronne, w biurowcu niemal cała administracja jest w jednym miejscu co ułatwia współpracę. - Pan Iwanicki w miarę możliwości stara się ciągle polepszać warunki pracy w swojej firmie - podkreśla Pawłowski.

A poza tym? Z większych inwestycji i remontów warto wspomnieć o wyłożeniu nowego parkingu dla aut ciężarowych co zwiększyło bezpieczeństwo na placu. Przy okazji wylewania parkingu poprawiono nawierzchnię między starą tapicernią, a najważniejszymi magazynami.

Do tego pracodawca stara się o przyszłych pracowników. - Wydzielone zostały miejsca dla naszych uczniów, którzy szkolą się u nas. Mają oni oddelegowanych specjalistów, którzy przy pomocy swego wykształcenia i doświadczenia mają przekazać młodym jak najwięcej wiedzy teoretycznej i praktycznej - mówi prezes.
A co z rozbudową przedsiębiorstwa i kolejnymi miejscami pracy? - Na razie skupiamy się na remontach, modernizacji bazy - mówi prezes zakładu, Andrzej Iwanicki. - W tej chwili nie planujemy rozbudowy - podkreśla Iwanicki.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.