Delegacja dwóch radnych pod lupą prokuratora. Są już zarzuty

Czytaj dalej
Małgorzata Trzcionkowska

Delegacja dwóch radnych pod lupą prokuratora. Są już zarzuty

Małgorzata Trzcionkowska

Podczas poniedziałkowej (21 marca) sesji rady powiatu przewodniczący Mirosław Gąsik poinformował zebranych o toczącym się postępowanie przeciw radnemu.

- Dziwi mnie takie pismo, ponieważ ja nie dostałem informacji w tej sprawie - zaznacza Tomasz Kwarciński, radny powiatu. - W związku z tym trudno mi się do tego odnosić. Gdy usłyszę zarzuty, będę mógł coś na ten temat powiedzieć.

Rzecz dotyczy delegacji do Warszawy z zimy ub. roku, w której wziął udział T. Kwarciński oraz Grzegorz Kuźniar, radny miejski.

Obaj panowie, w jednej sprawie mieli jechać z Żagania osobno, prywatnymi samochodami. T. Kwarciński nie ma prawa jazdy, więc kierowcą miała być żona. Jednak obaj byli widziani przez świadków w pociągu. W ten sposób mieli narazić samorządy miejski i powiatowy na straty.

- Zapadło już postanowienie prokuratorskie o przedstawieniu zarzutów jednemu i drugiemu radnemu - wyjaśnia Agnieszka Sobieszek, zastępca prokuratora rejonowego w Żaganiu. - Są oni podejrzanymi w sprawie.
Śledczy zarzucają im między innymi przekroczenie uprawnień i narażenie samorządów na niekorzystne rozporządzenia mieniem, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. W grę wchodzą straty w wysokości ok. 500 zł.

Delegacja dwóch radnych pod lupą prokuratora. Są już zarzuty
Małgorzata Trzcionkowska Radny Tomasz Kwarciński zaznacza, że jeszcze nie usłyszał zarzutów.

- Jakiś czas temu zeznawałem jako świadek na policji - tłumaczy radny miejski G. Kuźniar. - A teraz ze świadka zrobili że mnie podejrzanego. Czekam na rozwój wydarzeń, bo takie polityczne zagrywki są poniżej pasa.
Podobnie komentuje sprawę T. Kwarciński.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.