Deptak w Zielonej Górze niczym autostrada. Czas to zmienić!

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski

Deptak w Zielonej Górze niczym autostrada. Czas to zmienić!

Leszek Kalinowski

Urzędnicy miejscy bardziej się przyjrzą wydawanym zezwoleniom na wjazd na deptak. Wnioskował o to radny Andrzej Brachmański.

Coś niedobrego dzieje się na deptaku. Hulają tu samochody firm dostawczych i kurierskich. Niepokoi to radnego Andrzej Brachmańskiego (Zielona Razem), który zgłosił wniosek, by urzędnicy zweryfikowali zezwolenia na wjazd na deptak.

- Można po nim jeździć do 10.00 i potem po 18.00 - mówi. - Tymczasem firmy kurierskie szaleją tu przez cały dzień. Obserwuję po co wjeżdżają? Okazuje się, że np. jeden list. Na dodatek oszukują, bo są zezwolenia na inny samochód, wjeżdża inny. Zdaniem auta na deptaku to zagrożenie dla pieszych. O zwiększonym ruchu samochodów mówi też radna Eleonora Szymkowiak (PiS), która przy ratuszu od 50 lat prowadzi kwiaciarnię.

Zdaniem Roberta Górskiego (Zielona Razem) firmy kurierskie mogą dostarczać przesyłki do firm i odbiorców prywatnych na deptaku, wykorzystując rowery albo własne nogi. Na obrzeżach starówki można by zorganizować punkt przeładunkowy, do którego dowożone byłyby paczki. Tak się przecież robi w innych miastach, dlaczego nie mogłoby być tak samo u nas?

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.