Natalia Dyjas-Szatkowska

Dla jednych rozbudowa galerii w Zielonej Górze to świetna wiadomość... ale mieszkańcy mają problemy

Krystyna Kierzkowska pokazuje, jak drgania przy budowie, wpływają na okoliczne kamienice Fot. Natalia Dyjas Krystyna Kierzkowska pokazuje, jak drgania przy budowie, wpływają na okoliczne kamienice
Natalia Dyjas-Szatkowska

Rozbudowa galerii Focus Mall idzie pełną parą. Część osób zapewne nie może się już doczekać, aby skorzystać z nowych atrakcji obiektu. Tymczasem mieszkańcy sąsiadujących z inwestycją kamienic zmagają się z uciążliwościami tak dużej budowy.

Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy kamienic, sąsiadujących bezpośrednio z dawnymi budynkami Polskiej Wełny. To właśnie tutaj, często przez wiele godzin, trwa kompleksowy remont pofabrycznych budynków.

- To jest tragedia - mówi Krystyna Kierzkowska, która mieszka w jednej z kamienic przy ul. Sienkiewicza. - Wszystkie wibracje idą w nasz budynek. Jesteśmy tym przerażeni.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Natalia Dyjas-Szatkowska

Jestem rodowitą zielonogórzanką. Na co dzień pracuję w zielonogórskim dziale miejskim. W "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. Z wykształcenia jestem filologiem polskim i... teatrologiem. W obszarze moich działań, oprócz Zielonej Góry, znajduje się również powiat zielonogórski. Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańców, sprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. A jest co tutaj zwiedzać!

Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.

Kontakt do mnie: ndyjas@gazetalubuska.pl
Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

kolszak1986

Reakcja Mostostalu prawidłowa! Brawo! :)

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.