Artur Szymczak

Dlaczego nas odwiedza prezydent RP?

Andrzej Duda Fot. Seth Wenig W poniedziałek (tj. 10 października) będzie w Strzelcach prezydent Andrzej Duda. To jedyna miejscowość w województwie lubuskim, którą odwiedza. Jaki jest powód?
Artur Szymczak

Planowo prezydent RP Andrzej Duda w mieście pojawi się w poniedziałek o godz. 16.00. Jego wizyta odbywa się w ramach programu objazdu wszystkich powiatów w Polsce. - W ten sposób prezydent chce wypełnić swoje zobowiązanie podjęte jeszcze zanim został zaprzysiężony - słyszymy w biurze prezydenta.

Pierwsze kroki prezydent Duda skieruje do Publicznej Szkoły Podstawowej przy ul. Popiełuszki. Tam odbędzie się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod rozbudowę tej placówki. W szkole dobudowane będzie całe skrzydło, powstanie w nim osiem klas, świetlica, szatnia i łazienki. Prace mają zakończyć się w przyszłym roku. Koszt rozbudowy wyniesie 3,5 mln zł. W całości pokryje je gmina. Dzięki tej rozbudowie uczniowie ze zniszczonej filii szkoły przy ul. Zachodniej będą mogli przenieść się do nowej części podstawówki.

Staniemy na wysokości zadania, by tego dnia było uroczyście

Dyrekcja szkoły nie ukrywa, że czuje się szczególnie wyróżniona wizytą najważniejszej osoby w państwie. - To dla nas ogromne zaskoczenie. Czujemy się naprawdę zauważeni. Również nasi uczniowie są naprawdę bardzo mile zaskoczeni. Staniemy na wysokości zadania, by tego dnia było uroczyście - mówi Małgorzata Kowalewska, zastępca dyrektora szkoły. To nie przypadek, że akurat ta szkoła została wytypowana do odwiedzin prezydenta Dudy. - Placówka odgrywa ogromną rolę w budowaniu silnej lokalnej społeczności. W dodatku prowadzi nowatorski w skali kraju program kształcenia zawodowego. Pan prezydent wielokrotne zwracał uwagę, iż odbudowa szkolnictwa zawodowego powinna być ważnym elementem całościowej reformy systemu edukacji w Polsce - informuje „GL” Marek Magierowski, dyrektor biura prasowego kancelarii prezydenta RP. O jaki projekt chodzi? Uczniowie strzeleckiej podstawówki poznają praktyczne aspekty różnych zawodów, m.in. architekta, planisty, leśniczego czy informatyka - „GL” pisała o tym w marcu.

Andrzej Duda
Seth Wenig W poniedziałek (tj. 10 października) będzie w Strzelcach prezydent Andrzej Duda. To jedyna miejscowość w województwie lubuskim, którą odwiedza. Jaki jest powód?

O 17.30 prezydent Duda ma zaplanowane spotkanie z mieszkańcami na Rynku. - Czujemy się tym bardziej wyróżnieni, że to pierwsza wizyta Andrzeja Dudy jako głowy państwa w naszym województwie. To wojewoda lubuski zasugerował, żeby to właśnie nas odwiedził prezydent - mówi burmistrz Mateusz Feder, który oficjalnie zapraszał prezydenta. Dodajmy, że wojewoda Władysław Dajczak mieszka w Strzelcach. - Wizyta prezydenta to dla miasta duże wydarzenie - mówi „GL” Honorata Zamłynna, strzelczanka.

Prezydent Duda przyleci do Strzelec śmigłowcem prosto z Warszawy, a po krótkiej wizycie wróci od razu do pałacu prezydenckiego. W marcu ubiegłego roku również miasto odwiedziła osoba pełniąca najwyższy urząd w kraju. Wtedy na prezydenckim fotelu zasiadał jeszcze Bronisław Komorowski.

Artur Szymczak

Sprawy i problemy ludzkie to "coś" co interesuje mnie najbardziej. Dlatego najczęściej taką tematykę poruszam w tym co opisuję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.