Dlaczego premier skreślił drogę w Nowym Żabnie? Sprawę wyjaśnia Lubuski Urząd Wojewódzki. W tle jest sprawa odwołania wicewojewody

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Dlaczego premier skreślił drogę w Nowym Żabnie? Sprawę wyjaśnia Lubuski Urząd Wojewódzki. W tle jest sprawa odwołania wicewojewody

Eliza Gniewek-Juszczak

Nie będzie budowy drogi do kościoła we wsi Nowe Żabno. Spadła z listy do dofinansowania z rządowego programu. Dlaczego? Mamy odpowiedź z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

O sprawie pisaliśmy w ostatnim sobotnim numerze „GL” w kwietniu. Tuż przed świętami wielkanocnymi okazało się, że wniosek dotyczący budowy drogi we wsi Nowe Żabno, który był wysoko na liście planowanych lubuskich inwestycji został z niej skreślony przez premiera Mateusza Morawieckiego. W kontekście tej sprawy jest ubiegłoroczne odwołanie z funkcji wicewojewody Roberta Palucha, do którego pól miała prowadzić ta droga.

CZYTAJ DALEJ:

  • – Z tą, tak zwaną aferą jest jak z Yeti, wszyscy o nim mówią, ale nikt go nie widział - komentuje sprawę Robert Paluch.
Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.