Długa podróż i słabe wejście przyczyną porażki AZS PWSZ II Gorzów

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Paweł Tracz

Długa podróż i słabe wejście przyczyną porażki AZS PWSZ II Gorzów

Paweł Tracz

Pierwszoligowe rezerwy akademiczek przegrały w piątek (8 stycznia) w Krakowie 58:60, choć miały dwie szanse, aby zakończyć mecz zwycięstwem. Dwukrotnie z linii rzutów wolnych spudłowała jednak Monika Naczk, która 5 sekund przed końcem spotkania nie trafiła też za trzy.

Podczas weekendu pierwszoligowiec z Gorzowa miał pauzować, ale w ramach oszczędności akademiczki, z których spora grupa grała w sobotę w ekstraklasie, już w piątek (8 stycznia) zaliczyły wyjazd do Krakowa.

Dla większości zawodniczek AZS PWSZ II pojedynek awansem z 27 lutego był tylko przetarciem przed sobotnią (9 stycznia) batalią z Wisłą Can-Pack. Mimo to nasze nie odpuściły i do końca bardzo mocno walczyły o kolejny komplet punktów. W dużej mierze wpływ na minimalną porażkę gości miały daleka podróż i wejście w mecz prosto z autokaru. Zanim akademiczki złapały głębszy oddech przegrywały już... 0:12. Potem zdobyły kilka punktów, ale tylko dwa razy po skutecznej akcji z gry.

Na szczęście później podopieczne trenera Roberta Pie-czyraka rozpoczęły skuteczny pościg. Jeszcze w 15 min gospodynie miały bezpieczną zaliczkę (30:21), ale trzy minuty później AZS PWSZ II przegrywał już tylko 31:33. Krakowianki, które górowały fizycznością i doświadczeniem, jeszcze raz uciekły na kilka „oczek” (31:39), ale po przerwie pierwszy raz górą były gorzowianki (46:43 w 26 min). Od tej chwili mieliśmy wymianę ciosów, a żadnej z ekip nie udało się odskoczyć na więcej niż pięć punktów.

W końcówce zabrakło nam trochę szczęścia. Nasze dwa razy miały „piłkę meczową”, ale najpierw Monika Naczk spudłowała oba rzuty wolne, a potem nie trafiła zza linii 6,75 m. - Szkoda, że nie wygraliśmy, ale ten zespół ma inne priorytety, więc nie rozpaczamy. Za trzy tygodnie czeka nas półfinał mistrzostw Polski U-22 i powoli szykujemy się już do tej imprezy - stwierdził trener.

Politechnika Korona Kraków - AZS PWSZ II Gorzów 60:58 (20:8, 19:25, 10:14, 11:11)

AZS Politechnika Korona: Pratasewicz 17 (1x3), Rafałowicz 10 (1) i Krzywoń 10 (1), Wilk 8 (2), Krawiec 1 oraz Homoncik 6, Pasek i Stachura po 4, Stawarz 0.
AZS PWSZ II: Sobek 31 (5), Naczk 6, K. Jaworska 2, Czarnodolska i Szajtauer po 0 oraz Witkowska 7 (1), K. Jaworska 6, Kopciuch 5 (1), Szczęsna 1, Kominek 0.
Sędziowali: Michał Pogo i Agata Czopor (oboje Kraków).

Paweł Tracz

Dziennikarz sportowy "Gazety Lubuskiej". Moją pasją jest turystyka, nie tylko związana z obecnością na imprezach sportowych:)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.