Aleksandra Gajewska-Ruc

Dmuchali w skradzony alkomat

Tak wygląda urządzenie do pomiaru trzeźwości. Fot. KWP Gorzów Wlkp. Tak wygląda urządzenie do pomiaru trzeźwości.
Aleksandra Gajewska-Ruc

Młody mężczyzna ukradł alkomat z gorzowskiej komendy. Kilka godzin później robił z niego użytek w jednym z międzyrzeckich barów.

W siedzibie gorzowskiej komendy policji kierowcy mogą sami sprawdzać swoją trzeźwość. W holu dostępne jest urządzenie o nazwie AlcoBlow, z którego każdy może skorzystać o dowolnej porze. Dotychczas nikt jednak nie wpadł na pomysł, aby je... zabrać. Aż do nocy z piątku na sobotę. Właśnie wtedy znalazł się tam 21-latek z gminy Bledzew, a alkomat wyparował.

- Policjanci przejrzeli nagrania z monitoringu. Okazało się, że kradzieży mógł dokonać jeden z kilku mężczyzn, którzy kilka minut wcześniej byli w komendzie zapytać o swojego kolegę. Ten był zatrzymany za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu - informuje st. sierż. Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Po zuchwałej kradzieży mężczyzna kontynuował sobotnią zabawę w jednym z lokali w Międzyrzeczu. Tam miał badać za pomocą swojego łupu innych uczestników imprezy!

Kilka minut przed godziną 7.00 policjanci zatrzymali młodego mężczyznę. - Podczas rozmowy z mundurowymi nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego zabrał urządzenie z korytarza komendy. Będzie odpowiadał za kradzież. Grozi mu do pięciu lat więzienia - mówi st. sierż. G. Jaroszewicz.

Profesjonalny alkomat warty 1,3 tys. zł wrócił już na swoje miejsce i można nadal z niego korzystać.

Aleksandra Gajewska-Ruc

"Dobry dziennikarz powinien być przede wszystkim dobrym człowiekiem" - Ryszard Kapuściński.
Na co dzień staram się nim być.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.