Dni Babimostu. Zagrają nam Łzy i Norbi

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Marek Białowąs

Dni Babimostu. Zagrają nam Łzy i Norbi

Marek Białowąs

Już w najbliższy weekend Dni Babimostu. Czas dobrej zabawy.

Święto gminy jak co roku odbywa się w drugi weekend czerwca. Gminy nauczyły się nie konkurować ze sobą i koordynują swoje imprezy z sąsiadami. Po dniach Sulechowa i Kargowej teraz czas na Babimost.

- Trudno jest wyróżnić coś szczególnego. Myślę, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego - mówi Aneta Sybis - Jeż, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście. - Dlatego w tym roku podzieliliśmy imprezę na 3 strefy, dla dzieci, dla kobiet i strefę kibica, gdzie będzie można zobaczyć mecze zaczynających się mistrzostw w piłce nożnej.

W ten weekend zapraszamy do nas  - mówi A. Sybis - Jeż.
Mariusz Kapała W ten weekend zapraszamy do nas - mówi A. Sybis - Jeż.

Na pewno najwięcej widzów przyciągną tegoroczne gwiazdy zaproszone do Babimostu. W sobotę wystąpi zespół Łzy a dzień później, już na zakończenie święta - Norbi. Wszystkie koncerty odbędą się na placu przy centrum sportu. Oczywiście na czas weekendu przygotowano też i inne atrakcje. Pierwszego dnia o 15.30 rozpoczną się prezentacje tancerzy, instrumentalistów i śpiewaków, którzy uczęszczają do miejscowego domu kultury. Tu zwłaszcza rodzina i przyjaciele młodych artystów zapewnią sporą widownię. O godz. 17.00 wystąpi kabaret Świerszczychrząszcz a po nim zagra zespół Popovacula - laureat programu Szansa na Sukces i uczestnik Must Be The Music. Zespół powstał w 2010 w Toruniu. Od tego czasu zrealizował i opublikował 3 single: „Szukaj Lepszych Chwil”, „Tylko Jedną Taką Noc”, i „Spróbuj Chociaż Raz”.

W niedzielę imprezy rozpoczną się również o 15.30 występem zespołu śpiewaczego Wiwa.
- Na godz. 17.00 zaplanowaliśmy galę wręczenia nagród burmistrza Babimostu. Będzie to podsumowanie minionego roku sportowego w naszej mninie - mówi A. Sybis - Jeż. - Oczywiście cały czas będą czynne strefy z imprezami towarzyszącymi. Dzieci będą mogły brać udział w przygotowanych dla nich atrakcjach, a ich mamy w strefie dla kobiet zasięgną porad np. u kosmetyczki.
Nie zabraknie też atrakcji dla miłośników sportu. W sobotę odbędzie się m.in. turniej tenisa ziemnego dla dzieci szkół podstawowych, turniej piłki nożnej i otwarty turniej siatkówki plażowej. A w niedzielę wszyscy kibice dobrego futbolu, aby nie tracić atrakcji związanych ze świętem gminy, mogą obejrzeć w strefie kibica mecz Polska - Irlandia, żeby tuż po jego zakończeniu zobaczyć koncert Norbiego.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.