Dni Babimostu. Zagrają nam Łzy i Norbi

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Marek Białowąs

Dni Babimostu. Zagrają nam Łzy i Norbi

Marek Białowąs

Już w najbliższy weekend Dni Babimostu. Czas dobrej zabawy.

Święto gminy jak co roku odbywa się w drugi weekend czerwca. Gminy nauczyły się nie konkurować ze sobą i koordynują swoje imprezy z sąsiadami. Po dniach Sulechowa i Kargowej teraz czas na Babimost.

- Trudno jest wyróżnić coś szczególnego. Myślę, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego - mówi Aneta Sybis - Jeż, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście. - Dlatego w tym roku podzieliliśmy imprezę na 3 strefy, dla dzieci, dla kobiet i strefę kibica, gdzie będzie można zobaczyć mecze zaczynających się mistrzostw w piłce nożnej.

W ten weekend zapraszamy do nas  - mówi A. Sybis - Jeż.
Mariusz Kapała W ten weekend zapraszamy do nas - mówi A. Sybis - Jeż.

Na pewno najwięcej widzów przyciągną tegoroczne gwiazdy zaproszone do Babimostu. W sobotę wystąpi zespół Łzy a dzień później, już na zakończenie święta - Norbi. Wszystkie koncerty odbędą się na placu przy centrum sportu. Oczywiście na czas weekendu przygotowano też i inne atrakcje. Pierwszego dnia o 15.30 rozpoczną się prezentacje tancerzy, instrumentalistów i śpiewaków, którzy uczęszczają do miejscowego domu kultury. Tu zwłaszcza rodzina i przyjaciele młodych artystów zapewnią sporą widownię. O godz. 17.00 wystąpi kabaret Świerszczychrząszcz a po nim zagra zespół Popovacula - laureat programu Szansa na Sukces i uczestnik Must Be The Music. Zespół powstał w 2010 w Toruniu. Od tego czasu zrealizował i opublikował 3 single: „Szukaj Lepszych Chwil”, „Tylko Jedną Taką Noc”, i „Spróbuj Chociaż Raz”.

W niedzielę imprezy rozpoczną się również o 15.30 występem zespołu śpiewaczego Wiwa.
- Na godz. 17.00 zaplanowaliśmy galę wręczenia nagród burmistrza Babimostu. Będzie to podsumowanie minionego roku sportowego w naszej mninie - mówi A. Sybis - Jeż. - Oczywiście cały czas będą czynne strefy z imprezami towarzyszącymi. Dzieci będą mogły brać udział w przygotowanych dla nich atrakcjach, a ich mamy w strefie dla kobiet zasięgną porad np. u kosmetyczki.
Nie zabraknie też atrakcji dla miłośników sportu. W sobotę odbędzie się m.in. turniej tenisa ziemnego dla dzieci szkół podstawowych, turniej piłki nożnej i otwarty turniej siatkówki plażowej. A w niedzielę wszyscy kibice dobrego futbolu, aby nie tracić atrakcji związanych ze świętem gminy, mogą obejrzeć w strefie kibica mecz Polska - Irlandia, żeby tuż po jego zakończeniu zobaczyć koncert Norbiego.

Marek Białowąs

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.