Dni Międzyrzecza tym razem będą kultowe

Czytaj dalej
Fot. Fot. Piotr Krzyzanowski/Polskapresse
Aleksandra Gajewska-Ruc

Dni Międzyrzecza tym razem będą kultowe

Aleksandra Gajewska-Ruc

Znamy już gwiazdy święta miasta. Dla uczestników kilkudniowej imprezy zagrają m.in. Kult i Kazik Staszewski, Enej czy Closterkeller.

Start 3 czerwca. Doroczne święto miasta i mieszkańców zapowiada się w tym roku naprawdę wyjątkowo.
Obchody otworzy artystyczny wernisaż „Międzyrzecz 2016” w ośrodku kultury. Będzie tu można zobaczyć prace wykonane podczas pleneru malarskiego nad jeziorem Głębokim. Późną nocą pod Pomnikiem Tysiąclecia rozegra się widowiskowe Laser Show.

Kolejnego dnia imprezy rozpoczną się od turnieju gier strategicznych w bibliotece oraz koncertu za budynkiem ośrodka kultury (w ramach Międzynarodowych Młodzieżowych Prezentacji Wokalnych). Po południu plac za kinem zamieni się w miejsce gier, zabaw i konkursów, a wieczorem rozpocznie się prawdziwa muzyczna uczta. Gwiazdą wieczoru będzie Kult, legendarny już polski zespół muzyczny (założony w 1982 r.), grający głównie rock alternatywny. Znakiem rozpoznawczym grupy jest jej wokalista Kazik Staszewski i jego niebanalne, często prowokujące i pełne odniesień do rzeczywistości teksty. - W końcu kawał dobrej muzyki w naszym małym mieście, już nie mogę się doczekać. Dla mnie, to wydarzenie roku - mówi Daniel, licealista. Przed występem Kultu, publikę rozgrzeje formacja Bor-dello A`Capello.

Muzycznych doznań nie zabraknie również w niedzielę 5 czerwca. Przed międzyrzecką publicznością zaprezentują się lokalne talenty: chór dziecięcy Piccolo, wokaliści studia piosenki oraz Chór Kameralny.

Koncert kapeli Alex będzie wstępem do głównej atrakcji wieczoru - szalonej zabawy z zespołem Enej.

Na tym koncercie Dni Międzyrzecza wcale się nie skończą. Już w sobotę 11 czerwca w zamku, w ramach Elektro-Industrialnej Nocy, zagra m.in. Agressiva 69 i Closterkeller. Dzień później ciąg dalszy zamkowych atrakcji.

Aleksandra Gajewska-Ruc

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.