Dni Sulechowa 2016. Będą: Laskowik, LemON, Nadija...

Czytaj dalej
Fot. Dawid Lukasik/Echo Dnia
Zdzisław Haczek

Dni Sulechowa 2016. Będą: Laskowik, LemON, Nadija...

Zdzisław Haczek

Miasto będzie świętowało od 19 do 22 maja. Moc atrakcji przygotował Sulechowski Dom Kultury.

Czterodniowe świętowanie rozpocznie się Mistrzostwami Sulechowa w kręgle – już w czwartek, 19 maja, o 16.00 w Motelu Texicana w Kalsku. Drużyny składające się z przedstawicieli firm i instytucji, działających na terenie Sulechowa walczyć będą o puchar najlepszej drużyny Gminy Sulechów.

Popisy łuczników, pokazy mistrzów strzelania

Piątkowy (20 maja) blok atrakcji rozpocznie o 9.00 w dawnym zborze Przegląd Artystyczny Przedszkoli „Dzieci-miastu”, pod patronatem Fabryki Nici Amanda. Gwiazdą wieczoru będzie legenda polskiego kabaretu - Zenon Laskowik, który o 18.00 wystąpi w sali dawnego zboru ze swoją Kabareciarnią.
Kulminacja Dni Sulechowa 2016 nastąpi w sobotę, 21 maja. W samo południe w zaułku przy dawnym Zborze ruszy III Sulechowski Turniej Łuczniczy organizowany przez Lubuskie Centrum Łucznictwa Tradycyjnego. O 14.00 na Placu Ratuszowym będzie można podziwiać wyjątkowe pojazdy, które przybędą na Zlot Pojazdów Zabytkowych i Motocykli.

Fanów militariów na pewno ucieszy prezentacja (od 16.00) i specjalny pokaz Jednostki Strzeleckiej 4046 Sulechów im. I SK Commando w okolicach dawnego zboru i na pl. Biskupa Wilhelma Pluty. Natomiast w amfiteatrze od 15.00 będzie można kosztować regionalne potrawy oraz zgłębiać ofertą wystawców VII Prezentacji „Nadodrzańskie Skarby”. Szykujcie się na tradycyjne przysmaki, wyjątkowe wina.

O tej samej porze ruszą bezpłatne atrakcje i animacje dla dzieci (m.in. dmuchane zamki, zjeżdżalnie, wielkie bańki mydlane, balony). Na scenie najpierw pojawią się młodzi i utalentowani wokaliści z Sulechowa i okolic, grupy taneczne.

Przeboje na łemkowską nutę też będą

Potem gwiazdy soboty (21 maja). O 19.50 w parku SDK energetyczną mieszanką łemkowsko-polsko-ukraińskiego folku z rockiem i ska porwie Nadija. O 21.00 w amfiteatrze wystąpi zespół LemON, czyli Igor Herbut z kolegami zaczarują przebojami „Spójrz”, „Będę z Tobą”, „Jutro”, „Ake”.

W niedzielę święto miasta zawita do Cigacic, gdzie w porcie turystycznym i na przystani będą czekały na gości statek „Laguna”, galary oraz barka.

Sulechowski Dom Kultury, park, amfiteatr, port w Cigacicach, 19-22 maja.

Zdzisław Haczek

Piszę o wszystkim – brzmi banalnie, ale… Jako wydawca online muszę obserwować, co się dzieje w regionie, w kraju i na świecie, by być na bieżąco. I żeby poprzez między innymi moje publikacje, na bieżąco był Czytelnik Gazety Lubuskiej. A zatem tak samo „łapię” temat pożaru słomy na polu pod Żaganiem, dramatyczne protesty po wyborach na Białorusi czy wskazanie polskiego kandydata do Oscara (brawo Małgorzata Szumowska!).


 Od początku pracy w Gazecie Lubuskiej (staż rozpocząłem w październiku 1990 r., etat – od 1991 r.) staram się wypatrywać lokalnych talentów, czyli zdolnych Lubuszan i nagłaśniać ich sukcesy. Lubię pilnować karier naszych artystów, bo wychodzę z założenia, że Lubuskie kulturą (między innymi) stoi. Stąd obserwuję, co się dzieje na scenie muzycznej, co na kabaretowej, ale też – „co się pisze”, czyli co wydali nasi literaci. 


Laureat:


 Złoty Dukat Lubuski 2016


Nagroda Kulturalna Miasta Zielona Góra 2020 Jako zielonogórzanin, który lubi spacery po swoim mieście, przyglądam się zmianom. Gdzie budują coś nowego, a gdzie znika kamienica, bo akurat tutaj ma być nowa droga.


 Sekunduję oczywiście rozbudowie i modernizacji instytucji kultury:  •  Muzeum Ziemi Lubuskiej

  •  Lubuskiego Teatru

  •  Filharmonii Zielonogórskiej


  


Pracuję w zielonogórskiej redakcji Gazety Lubuskiej od 1990 roku. Na studiach (filologia polska na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze) działałem w formacjach Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego (m.in. Drugi Garnitur, Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ). Dawne dzieje, ale... do dziś życie lubię brać z humorem. W Gazecie Lubuskiej zajmuję się tym, co trzeba. Byłem m.in. szefem działów kultury, kultury i oświaty, społecznego... Od 2020 roku pracuję na stanowisku wydawcy online.


Szczególnie lubię ogarniać żywioł kulturalny (nie do ogarnięcia zresztą...) - z aparatem czy z kamerą spotkacie mnie zarówno w rockowym klubie jak też w filharmonii. Uwielbiam chować się w kinowej sali (bez kamery...).


Moje zainteresowania: film, kino, muzyka, teatr, książka, kabaret, historia. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.