Do parku w Nowej Soli wejdziemy przez... zielone wrota! (zdjęcia)

Czytaj dalej
Fot. arch. urzędu miasta
Jakub Nowak

Do parku w Nowej Soli wejdziemy przez... zielone wrota! (zdjęcia)

Jakub Nowak

W Nowej Soli rozpoczęły się prace związane zagospodarowaniem skweru w sąsiedztwie byłej fabryki kleju przy ul. Zielonogórskiej.

Po tegorocznej rozbiórce tzw. starej lokomotywowni przy ul. Zielonogórskiej (skrzyżowanie z ul. Okrężną), która miała miejsce na początku roku, przyszła pora na kolejne prace, związane ze stworzeniem nowego skweru w naszym mieście.

Przypomnijmy: w okolicach lutego uporządkowany tu cały teren - poza rozbiórką starego placu zabaw rozebrano m.in. stare murki i chodniki, oczyszczono również całe miejsce z odpadów, które w ostatnich latach były niestety cały czas podrzucane...
No dobrze, co więc nowego tutaj powstanie? Jak poinformowały nas władze miasta, w planach jest przede wszystkim... zazielenienie tego miejsca.

Zakres przebudowy obejmuje bowiem nie tylko powstanie nowych alejek (stare ze względu na swój stan zostały rozebrane), ale także zbudowanie zacisznego patio, do którego prowadzić będą zielone graby w formie żywopłotu. Jak się dowiedzieliśmy ma on mieć wysokość około trzech metrów, powstanie tutaj także odpowiednie miejsce na... „zielone wrota”.

Stary plac zabaw, który został wcześniej rozebrany, już tu nie wróci

Budowa skweru, poza nasadzeniem mnóstwa zieleni, połączona zostanie także, na wniosek samych mieszkańców, z budową kilku nowych miejsc parkingowych. Powstaną one wzdłuż ul. Okrężnej. Planowane są tu także nowe ławki oraz kosze na śmieci.
To jednak nie wszystko, odrestaurowany ma zostać bowiem także mur zewnętrzny, od strony ul. Zielonogórskiej.

Stary plac zabaw, który został wcześniej rozebrany, już tu nie wróci. Cała inwestycja ma bowiem skupić się głównie na stworzeniu zacisznego miejsca do odpoczynku wśród zieleni.

Jakub Nowak

Dziennikarz i kierownik oddziału w Nowej Soli.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.