Łukasz Koleśnik

Do portu przybijają wielkie statki. Krosno rozwija się turystycznie

Jeden z wielkich statków przybił do portu w Krośnie Odrz. 19 marca. Kolejne pojawią w stolicy powiatu w najbliższych dniach Fot. Łukasz Koleśnik Jeden z wielkich statków przybił do portu w Krośnie Odrz. 19 marca. Kolejne pojawią w stolicy powiatu w najbliższych dniach
Łukasz Koleśnik

Gdy przychodziła wysoka woda, Odra wzbierała i port tonął, wszyscy się z niego śmiali. Teraz ta inwestycja to powód do dumy, który widzą turyści.

Krosno Odrzańskie rozwija się turystycznie. Taki zresztą był cel gospodarzy miasta i gminy. Krosno nie ma większych szans, aby rywalizować z innymi miastami w takiej gałęzi rozwoju jak przemysł. Za to turystyka... z każdym rokiem jest to coraz bardziej możliwe.
Nawet burmistrz Marek Cebula podkreślał, że największą siłą miasta powinien być spokój. Możliwość ucieczki z zatłoczonych miast do cichego miejsca z pięknymi widokami, gdzie można złapać oddech.

Aby osiągnąć taki mały raj, niezbędna jest obwodnica. Jednak już Krosno Odrzańskie robi wielkie kroki w stronę rozwoju turystycznego. Widać to zresztą naocznie. W tym tygodniu do portu przybijają wielkie statki. Nie jest to Zefir. Ten pojawi się dopiero w połowie kwietnia. Statki, które przypłyną do stolicy powiatu, pochodzić będą spoza granic Polski. .
O mieście nad Odrą mówi się coraz głośniej. Nic dziwnego, projekt Odra dla turystów zgarnia kolejne nagrody. O porcie wie coraz więcej turystów i chętnie go odwiedza.

- Nasz szlak jest coraz bardziej promowany w Niemczech - podkreśla Anna Januszkiewicz z wydziału promocji i rozwoju gospodarczego magistratu. - Już kiedyś przybywały do nas duże statki, jednak nie tak często jak teraz.
Jak podkreśla, to duży zyska dla miasta i jego mieszkańców.

- Odra robi się coraz bardziej popularna i żeglowna. Dzięki temu zyskuje miasto. Turyści wysiadają w porcie, odwiedzają np. Zamek Piastowski, robią u nas zakupy, korzystają z restauracji, kawiarni - wymienia Januszkiewicz.

Kolejne statki będą przybijać 26, 29 marca oraz 3 kwietnia. Odra to zresztą tylko jeden, choć ważny, punkt turystyczny. Krosno Odrzańskie na nim nie poprzestaje i rozwija też inne...

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.