Leszek Kalinowski

Do specjalisty bez kolejki? To jest możliwe

Do specjalisty bez kolejki?  To jest możliwe
Leszek Kalinowski

Firmy walczą o pracowników. Jaki ich zdobyć albo zatrzymać obecnych? Sposobem może być pakiet medyczny.Przecież zdrowie jest najważniejsze.

Na rehabilitację trzeba czekać nawet dziewięć miesięcy. Długo czekać musimy też na badanie specjalistyczne. Sama wizyta u kardiologa, stomatologa, chirurga oznacza długie kolejki... Wszystko to może być przeszłością. A to za sprawą projektu „Prywatna opieka medyczna wraz z medycyną pracy”. Stworzyły go Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej i kancelaria brokerska „Błaszczyk”.

- Trzeba mieć zdrowie, żeby chorować - mówi dyrektor biura OPZL Jarosław Nieradka. - Chcemy to zmienić i stworzyć grupę do zakupu pakietu prywatnej opieki medycznej plus medycyny pracy. Wszystko to w jednym produkcie...

Marta Krupa z z kancelarii brokerskiej „Błaszczyk”podkreśla, że w ciągu ostatnich trzech lat rynek prywatnej opieki medycznej stał się tańszy i ma dużo bogatszą ofertę.

Pracownicy mają dziś większe oczekiwania od swoich firm.
- Wychodzimy im i pracodawcom naprzeciw - mówi M. Krupa. - Pakiet to pokazanie, że właściciel potrafi dbać nie tylko o biznes, ale i o pracowników, staje się ambasadorem zdrowego stylu życia.

Dzięki projektowi korzyści ma i pracownik, i pracodawca.
Pracownik czuje się bezpieczniej, wiążę się na dłuższy okres z firmą, efektywniej pracuje, okres jego nieobecności się skraca, bo szybciej dostaje się do lekarza czy na rehabilitację. W rezultacie jego praca jest bardziej efektywna. Pracownik ma możliwość dołączenia do projektów także członków swojej rodziny.

Projekt zakłada szybki dostęp do lekarza rodzinnego, specjalistów (kardiolog, ginekolog, laryngolog, chirurg...),badań laboratoryjnych, obrazowych (rezonans, USG, RTG, endoskopia itd.), zabiegów pielęgniarskich, szczepień (grypa, tężec), przeglądu stomatologicznego.

- Oferta może być przygotowana dla każdej firmy indywidualnie - zauważa M. Krupa. A Jarosław Nieradka dodaje, że im więcej firm znajdzie się pod wspólnym parasolem, łatwiej będzie negocjować lepsze warunki i ofertę dla firm i pracowników.
Do wyboru jest kilka wariantów i kilka możliwości, związanych z kosztami. Można się wczoraj było z nimi zapoznać w Zielonej Górze. W spotkaniu zorganizowanym w siedzibie OPZL w Zielonej Górze uczestniczyli przedstawiciele 10 firm. Podobne spotkanie jutro odbędzie się w Nowej Soli, a 27 kwietnia w Żarach.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.