Do szpitala trafiło ponad 500 książek!

Czytaj dalej
Fot. Jakub Nowak
Jakub Nowak

Do szpitala trafiło ponad 500 książek!

Jakub Nowak

Takiego odzewu nie spodziewał się nikt. Do nowosolskiego szpitala, w ramach akcji „Podziel się książką”, trafiło wczoraj ponad pół tysiąca pozycji!

- Ale super! Jest książeczka z Bambi! - cieszyła się w środę mała Liwia, przeszukując kartony z książkami, które rano trafiły na oddział dziecięcy nowosolskiego szpitala. - W czwartek wychodzimy, ale dzisiaj na pewno będziemy cały dzień czytać - śmiała się z kolei jej mama, Izabela Wykocka.

W sumie, w ramach akcji nowosolskiego urzędu miasta pt. „Podziel się książką”, mieszkańcy naszego miasta podarowali dzieciom z lecznicy ponad 500 pozycji!

Wszystko zaczęło się od prostej rzeczy kiedy wszystko jeszcze nie było chaosem

- Akcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania - przyznawała wczoraj Ewa Batko, rzecznik urzędu, która wraz ze strażnikami miejskimi przywiozła wspomniane dary od nowosolan. - Pięknie jest się dzielić, a po minach maluchów już widać, jak dużą mieszkańcy sprawili im radość - zaznaczała.

- To nie pierwsza pomoc z urzędu - przyznawał Edward Marciniak, ordynator oddziału dziecięcego w szpitalu. Jak zaznaczał, dzieci lubią czytać, czy to same, czy z rodzicami, a ze wspomnianych darów na pewno skorzystają wszystkie maluchy w lecznicy.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.