Dobra szkoła tenisa zaprocentuje w przyszłości

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Marcin Łada

Dobra szkoła tenisa zaprocentuje w przyszłości

Marcin Łada

Martyna Kubka Górniczego Klubu Tenisowego Nafta Zielona Góra powalczyła w turnieju Eddie Herr International Junior Championships na Florydzie.

Nasza reprezentantka walczyła w kat. do 14 lat, a impreza była wpisana w jej pobyt w słynnej akademii tenisowej IMG w Bradenton.

W deblu startując ze Stefanią Rogozińską-Dzik Polki doszły do półfinału, gdzie uległy późniejszym zwyciężczyniom Amerykankom Chloe Beck i Emma Navarro 3:6, 1:6. W grze pojedynczej Kubka startowała w eliminacjach, gdzie w drabince na 128 zawodniczek do turnieju głównego awansować mogło tylko osiem.

W pierwszych trzech rundach w świetnym stylu pokonała: Amerykanki Scout Mathews 6:2, 6:1, Chantel Barua 6:1, 6:0 i Addison Brown 6:1, 6:1. W meczu o wejście do turnieju głównego Kubka zanotowała jednak gorszy występ przegrywając z bardzo dobrze spisującą się Japonką Himeno Sakatsume (doszła do ćwierćfinału) 2-6, 5-7 będąc dwie piłki od triumfu w drugim secie.

Martyna Kubka pnie się po szczeblach kariery, a pomaga w tym rywalizacja z najlepszymi
archiwum Martyna Kubka pnie się po szczeblach kariery, a pomaga w tym rywalizacja z najlepszymi
Marcin Łada

Jestem dziennikarzem sportowym i koncentruję się głównie na sportach motorowych. W redakcji „GL” odpowiadam za żużel, ale nie tylko. W sferze moich zainteresowań są także: futbol, koszykówka, pięciobój czy tenis stołowy. Chętnie piszę o sporcie amatorskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.