Sandra Soczewa

Dobry menadżer musi mieć dobry fach i doświadczenie. Wiek nie gra roli

Anna Kałkus od trzech lat prowadzi swój lokal gastronomiczny „U Ani”.  - Tutaj wiek nie gra roli. Nieważne ile ma się lat. Swoją ciężką pracą, każdy Fot. archiwum prywatne Anna Kałkus od trzech lat prowadzi swój lokal gastronomiczny „U Ani”. - Tutaj wiek nie gra roli. Nieważne ile ma się lat. Swoją ciężką pracą, każdy może odnieść sukces - zapewnia gorzowianka.
Sandra Soczewa

- Do bycia dobrym menadżerem nie jest potrzebny wiek, ale odpowiednie doświadczenie - mówi Anna Kałkus z Gorzowa.

Anna Kałkus pomimo młodego wieku odnosi sukcesy w prowadzeniu biznesu. Niewiele jest osób, które nie stołowały się albo nie słyszały o lokalu U Ani. Dobrą kuchnią i biznesową zasadą „fair play” właścicielka zjednała sobie wielu gorzowian.
Określenie „młoda i przebojowa” pasuje też do Magdaleny Kot, która od 5 lat jest menadżerem Sport Pubu na gorzowskim bulwarze oraz do Aleksandry Goetz, która jest prezesem FFC Distribution. Właśnie tym trzem gorzowiankom, niejeden doświadczony przedsiębiorca, mógłby pozazdrościć sprawnego kierowania biznesem i zarządzania pracownikami.

Bariery trzeba pokonywać

Dobre wykształcenie, kilkanaście lat w branży i odpowiednie podejście do swoich współpracowników, zapewniły gorzowiankom sukces. - Model zarządzania firmą oparty jedynie o autorytarne rozstrzygnięcie kierownika jest przestarzały i nieefektywny - mówi Aleksandra Goetz. A Magdalena Kot dodaje: - Dobry menadżer powinien doceniać pracę i zaangażowanie. Nawet ustna pochwała i wdzięczność wobec pracowników sprawiają, że praca wykonywana przez nich jest bardziej doceniania, a co za tym idzie bardziej wydajna i efektywna - mówi. Z kolei Anna Kałkus na pytanie, jaki powinien być dobry menadżer, odpowiada: - Powinien umieć odnaleźć się w każdej sytuacji. Musi być też cierpliwy!

Te zasady i cechy pomagają skutecznie zmierzyć się problemami, które pojawiają się co jakiś czas. - Największym utrudnieniem jest biurokracja. Często zdarza się, że nasze prawo i przepisy, tworzą sztuczne bariery - mówi Kałkus. I dodaje: - Zetknęłam z brakiem pomocy ze strony urzędu miasta lub pracy. Nie powinno tak być.

Menadżerka Sport Pubu uważa jednak, że zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji. Nawet tej najtrudniejszej. - Wystarczy dobrze rozwiązać problem, a przeszkoda sama znika - mówi Magdalena Kot.

Anna Kałkus od trzech lat prowadzi swój lokal gastronomiczny „U Ani”.  - Tutaj wiek nie gra roli. Nieważne ile ma się lat. Swoją ciężką pracą, każdy
archiwum prywatne Anna Kałkus od trzech lat prowadzi swój lokal gastronomiczny „U Ani”. - Tutaj wiek nie gra roli. Nieważne ile ma się lat. Swoją ciężką pracą, każdy może odnieść sukces - zapewnia gorzowianka.

Szukamy menadżerów!

Anna Kałkus (SMS o treści GLMRB.18, 165 głosów, wczoraj o 15.00), Magdalena Kot (SMS: GLMRB.24, 1918 głosów) i Aleksandra Goetz (SMS: GLMRB.17, 143 głosy) biorą udział w naszym plebiscycie Menadżer roku. Aby oddać na nie głos, wystarczy wysłać SMS na nr 72355, w treści wpisując przyporządkowany im prefiks.

Wszystkich kandydatów przedstawiamy na stronie gazetalubuska.pl/plebiscyty. Do jutra czekamy na zgłoszenia kolejnych menadżerów (maile na [email protected]). Przypominamy, że plebiscyt prowadzony jest w dwóch kategoriach: instytucja i biznes.

Sandra Soczewa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.